5 грудня 2021, 07:30

Захарова побачила "підготовку революції" у санкціях проти Білорусі

У МЗС Росії відреагували на нові санкції Заходу щодо режиму Олександра Лукашенка.

Захарова побачила "підготовку революції" у санкціях проти Білорусі

У Російській Федерації розцінили нові санкції Заходу щодо режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка як "підготовку нової революції".

Про це йдеться у заяві спікера російського зовнішньополітичного відомства Марії Захарової.

У Москві вважають, що міграційна криза, відповідальність за яку Захід покладає на Мінськ, нібито була викликана західною політикою "експорту демократії" до країн Близького Сходу.

У МЗС РФ назвали санкції "втручанням у внутрішні справи Білорусі" і заявили, що вони мають "яскраво виражене політичне забарвлення".

На думку російської влади, санкції, що "б'ють по системотворчих вузлах економіки Білорусі", можуть негативно вплинути на рівень життя білоруських громадян і створити у республіці умови для "кольорової революції".

У Москві також звернули увагу на те, що заходи були введені в обхід Радбезу ООН.

Нагадаємо, 2 грудня США, Канада, Великобританія та ЄС оголосили про нові санкції проти режиму Лукашенка. Приводом для цього стали спроби Мінська використовувати мігрантів як політичний тиск на Захід, а також систематичні порушення прав людини.

У Мінську тим часом заговорили про ризик втрати Білоруссю своєї державності у разі посилення санкційної політики з боку Заходу, а також попередили про можливість розриву зв'язків між Мінськом і Європою.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини