29 листопада 2021, 19:49

Розслідувач Bellingcat Грозєв: "У Кремля є список смерті. Цей список довгий"

Кремль має "список смерті", куди внесено дані великої кількості людей, які з різних причин неугодні главі Росії.

Розслідувач Bellingcat Грозєв: "У Кремля є список смерті. Цей список довгий"

Головний розслідувач Bellingcat Христо Грозєв стверджує, що Кремль має так званий "список смерті" з великою кількістю людей. Наразі відомі прізвища не більше 8% фігурантів "рейтингу".

В інтерв'ю "Гордону" Грозєв розповів, що колись у списку перебували політик Володимир Кара-Мурза, поет Дмитро Биков, а також Олексій Навальний.

Поки що у розслідувачів немає чіткого розуміння, чому Дмитро Биков потрапив у такий небезпечний рейтинг. До речі, влітку 2021 року стало відомо, що за поетом стежили майже рік, а потім намагалися отруїти ймовірно сумнозвісним "Новичком".

"Ми можемо вважати, що він був другим за популярністю після Навального за якимось списком опозиціонерів", – сказав Грозєв.

Поки що розслідувачі не розуміють, чому на поета робили замах. Можливо, через його вірші про комбайнерів, де висміяні Володимир Путін і Дмитро Медведєв.

"Зрозуміло, що є список смерті. Цей список є довгим", – вважає Грозєв.

На думку розслідувача, Путін вже давно перетворив Росію на "державу вбивць", а сам відомий як потенційний брехун.

Нагадаємо, після пресмарафону Володимира Зеленського розслідувач Христо Грозєв зазначив, що до президента виникло ще більше питань щодо "Вагнергейту", ніж було до заходу. Нез'ясованими залишилися раніше озвучені питання, а нова інформація надто суперечлива та потребує додаткової деталізації.

За словами глави держави, операція щодо "вагнерівців" – це особиста ініціатива Василя Бурби, якого позбавили посту. Після того, як стали відомі деталі спецоперації, на Банковій вирішили почекати. Проте ексголова ГУР Міноборони Василь Бурба відповів, що вчинок Зеленського можна назвати частковим розкриттям держтаємниці. Хоча, як йому відомо, ніхто з учасників спецоперації та обізнані з нею чиновники не можуть озвучувати подробиць"Вагнергейту".

Автор: Анастасия Югова

Останні новини