22 листопада 2021, 15:43

Лавров прокоментував застосування ЗСУ комплексів Javelin на Донбасі

Сергій Лавров заявив, що йому нічого не відомо про застосування на Донбасі комплексів Javelin із боку ЗСУ.

Лавров прокоментував застосування ЗСУ комплексів Javelin на Донбасі

Учора, 21 листопада, у ЗМІ з'явилася новина про те, що на Донбасі ЗСУ застосували американські комплекси Javelin. Таку новину повідомив американським ЗМІ начальник ГУР Міноборони України Кирило Буданов. У Росії заявили, що їм про це нічого не відомо.

Сьогодні, 22 листопада, голова МЗС Росії Сергій Лавров повідомив, що йому нічого не відомо про застосування з боку ЗСУ на Донбасі комплексів Javelin. Він впевнений, що ці чутки розпускають журналісти, щоб спровокувати загострення ситуації на Донеччині, повідомляє РИА "Новости".

Лавров заявив, що йому ніхто не повідомляв про застосування комплексів Javelin на Донеччині. При цьому він не сумнівається, що за такими чутками можуть стояти українські військові, щоб вкотре загострити ситуацію на лінії фронту.

Також в інтерв'ю російським ЗМІ Лавров підтвердив інформацію про зустріч Путіна та Байдена. Однією з тем розмови стане Україна та ситуація на Донбасі. При цьому голова МЗС Росії не повідомив формату, дати та часу зустрічі.

Так званий повпред "ДНР" у підгрупі з безпеки у ТКГ по Донбасу Олексій Никоноров заявив, що Київ дійсно перекинув на Донбас установки Javelin, проте у ЗСУ їх поки що ніхто не застосовував на ділі.

Установка Javelin призначена для знищення бронетехніки та цілей, що низько летять, включно з вертольотами та безпілотниками. Перші постачання комплексів в Україну відбулися у 2018 році.

Раніше головний редактор американського видання Military Times Говард Олтмен, посилаючись на Буданова, повідомив, що ЗСУ вперше застосували системи Javelin на Донбасі.

Нагадаємо, Денис Пушилін заявив, що Україна готує для Донбасу "хорватський сценарій", особливо з огляду на той факт, що головою Міноборони став Резніков.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини