19 листопада 2021, 19:09

Лавров звинуватив НАТО у підготовці ЗСУ до "посягання на Крим і Донбас"

У Росії заявили, що не закриватимуть очі на "грубі провокації" з боку НАТО.

Лавров звинуватив НАТО у підготовці ЗСУ до "посягання на Крим і Донбас"

Голова МЗС РФ Сергій Лавров звинуватив НАТО у підготовці Збройних сил України до "зазіхання" на окупований Москвою Крим та окремі райони Донецької та Луганської областей, і заявив, що російська сторона не закриватиме очі на "грубі провокації" з боку Альянсу та Європейського Союзу.

Таку заяву міністр зробив під час спільного брифінгу з головою МЗС Швеції Анн Лінде.

За його словами, Захід постійно "підігрує" мілітаристським настроям української влади, яка нібито загрожує силовою операцією на Донбасі та у Криму. Лавров поскаржився, що "войовнича риторика" Києва та "підготовка до військових дій" не знаходять реакції серед західних політиків.

При цьому очевидно, що слово "зазіхання" з вуст міністра країни-агресора звучить як мінімум абсурдно, адже йдеться про міжнародно визнані території України, незаконно окуповані Росією.

Напередодні Лавров звинуватив президента України Володимира Зеленського та інших представників української влади у "нагнітанні пристрастей" у Чорному морі. Російський міністр стверджує: Київ нібито прагне вчинити провокацію, щоб "Росія зірвалася".

Крім того, Лавров прокоментував рішучі заяви прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона на підтримку України. У Москві вважають, що таким чином Лондон "намагається самоствердитися" на міжнародній арені після виходу з Євросоюзу.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини