18 листопада 2021, 17:53

"Дістали", – Лавров нервово висловився про Київ і "Мінськ"

МЗС РФ опублікувало дипломатичне листування Сергія Лаврова з Парижем і Берліном щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

"Дістали", – Лавров нервово висловився про Київ і "Мінськ"

Російські дипломати обурені, що позиція Кремля, його "роль у внутрішньоукраїнському врегулюванні" та пропозиції щодо проведення зустрічі у "нормандському форматі" нібито спотворюють.

Для обілення власного іміджу відомство Сергія Лаврова опублікувало листування голови МЗС із колегами з Німеччини та Франції.

Коментуючи вчинок дипломатів, Лавров заявив: "Ми всі – люди! Можна сказати: дістали".

Він наголосив на тому, що українська влада нібито ігнорує свої обов'язки й у зв'язку з цим поки що зустріч у "нормандському форматі" не можлива.

"Щодо опублікованого листування, я думаю, воно красномовно викладає суть питання. Не те, хто кого куди запросив, а суть того саботажу, який послідовно здійснюється українським режимом щодо Мінських домовленостей. Вони хочуть його (Мінськ – ред.) переписати. Для цього і намагаються скликати зустрічі", – сказав Лавров.

При цьому міністр не став говорити про те, скільки зауважень отримала Москва через невиконані зобов'язання щодо Донбасу та які вимоги їй висувають на тлі накопичення військової техніки неподалік українських кордонів.

Як повідомлялося раніше, 8 листопада Лавров зібрав пресконференцію, де заявив, що зустрічі у "нормандському форматі" 11 листопада не буде. Паралельно з цим російська делегація у ТКГ систематично блокує кілька питань, зокрема наклала вето на тему про обмін утримуваними особами.

Пізніше голова російського МЗС пригрозив Франції серйозною розмовою через "поведінку влади України".

Києву у Москві також шлють сигнали про невдоволення через закон про перехідний період на Донбасі та у Криму. Лавров уже почав говорити мовою ультиматумів.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини