15 листопада 2021, 17:03

Путін підписав новий указ щодо Донбасу: росіяни заявили про "незворотні наслідки"

Росіяни вже висловили побоювання щодо вибухового зростання контрабанди, яка може хлинути з ОРДЛО до РФ.

Путін підписав новий указ щодо Донбасу: росіяни заявили про "незворотні наслідки"

Глава Кремля Володимир Путін підписав указ про надання "гуманітарної підтримки" населенню ОРДЛО України. Документ опубліковано у понеділок на офіційному порталі правової інформації, повідомляють російські інформаційні агенції.

Російські журналісти повідомляють, що указ Путіна закликав зупинити падіння рівня життя на окупованій частині Донбасу в умовах блокади та пандемії коронавірусу.

Згідно з розпорядженням Путіна, російський уряд протягом найближчих 30 днів має вжити заходів, включно з пом'якшенням умов для допуску на ринок Росії товарів із так званих "ЛДНР".

В указі Путіна зазначено, що наразі вироблені на території ОРДЛО товари братимуть участь у держзакупівлях РФ нарівні з російськими.

Путін доручив не застосовувати кількісні обмеження експорту та імпорту до товарів, що переміщуються між РФ та ОРДЛО України. Крім того, російський президент розпорядився вивести вироблені на території ОРДЛО товари з-під санкцій Москви проти України.

Зауважимо, що після підписання указу російські користувачі у коментарях до повідомлення у телеграм-каналі видання РБК побоюються незворотних наслідків та вибухового зростання контрабанди, яка може хлинути з окупованої частини Донбасу до Росії.

Раніше журналіст Сергій Гармаш на своїй сторінці у Facebook опублікував пост про проблеми мешканців окупованого Донбасу. Знайомі журналісти, які залишилися на окупованому Донбасі, зізналися, що у дітей уже 10 днів температура не знижується та тримається на рівні 40 градусів. Тести робити люди відмовляються, оскільки вони дорогі, а рентген не показує, що є пневмонія. У сім'ї у п'яти людей коронавірус.

Нагадаємо, Казанський, який є одним із представників України у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, наголосив, що залежно від ситуації жителі окупованих територій для Росії "змінюють національність".

Крім того, у Донецьку люди вимагають пояснень від "влади".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини