11 листопада 2021, 16:13

Лавров анонсував "серйозну розмову" з Францією про Україну

У МЗС РФ заявили, що Франції "не уникнути відповідальності за поведінку влади України".

Лавров анонсував "серйозну розмову" з Францією про Україну

Міністрів закордонних справ та оборони Російської Федерації та Франції чекає "серйозна розмова" на тему України на російсько-французькій зустрічі, що відбудеться 12 листопада у Парижі у форматі "2 + 2".

Про це у четвер заявив голова МЗС РФ Сергій Лавров, слова якого наводить ТАСС.

Чиновник повідомив про намір російської сторони попередити Францію, що "їй не вдасться уникнути відповідальності за поведінку влади України".

Лавров за традицією звинуватив Київ у нібито невиконанні Мінських угод і додав, що дії української сторони заохочуються Парижем і Берліном. При цьому міністр країни-агресора знову промовчав про окупацію Москвою частини територій України та продовження нагнітання військової обстановки на Донбасі та вздовж українських кордонів.

Відповідаючи на заяву Франції про відмову Москви проводити зустріч у "нормандському форматі" на рівні міністрів закордонних справ, Лавров заявив, що російська сторона "виклала свою позицію на папері".

Нагадаємо, днями Лавров заявив, що зустріч голів МЗС країн "Нормандської четвірки", що планувалася на 11 листопада, не відбудеться. Росія, як і раніше, наполягає на виконанні Києвом політичної частини Мінських угод, проте сама відмовляється виводити війська з Донбасу, що є першочерговою умовою для подальшого політичного врегулювання.

У МЗС України, своєю чергою, повідомили, що доля "нормандського формату" під великим питанням. Зустрічі "Нормандської четвірки" не проводяться вже рік, констатували у відомстві. 

Автор: Артем Малиновский

Останні новини