Час точно не працює на Кремль: економіка РФ стає дедалі вразливішою – Reuters
Єврокомісії доповіли про дедалі більшу крихкість російської економіки.
У разі тривалої війни та санкцій із боку Заходу економіка РФ стає дедалі вразливішою.
Такого висновку дійшли співробітники Стокгольмського інституту перехідної економіки, які і підготували спеціальну доповідь під час зустрічі глав Мінфінів ЄС, повідомляє агентство Reuters.
У доповіді йдеться, що, навіть незважаючи на нібито стабільність російської економіки, що начебто здається, насправді все дуже погано та вона страждає від структурних спотворень і внутрішніх дисбалансів.
Наразі вона ще тримається виключно за рахунок бюджетного стимулювання, яке пов'язане із переходом країни на рейки "військової економіки". Однак у довгостроковій перспективі така модель не є життєздатною. Сюди варто віднести і скорочення фінансових резервів, і спотворення розподілу ресурсів, і непрозорий механізм фінансування.
Путін упевнений, що час працює на Росію, проте насправді картина зовсім інша.
З 2022 року країни ЄС запровадили проти РФ вже 16 пакетів санкцій, спрямованих на вугільну, газову та нафтову промисловість. Не слід забувати, що санкції запровадили також у США, Британії, Японії та інших країнах світу.
Згідно з офіційними звітами за підсумками 2023 року, ВВП у РФ зріс на 3,6%, а 2024 року — на 4,3%. Економіст SITE Торбьорн Беккер наголосив, що достовірність таких цифр викликає великий сумнів. Він не виключає, що у Кремлі занижують рівень інфляції, щоб штучно завищувати зростання ВВП.
Як раніше Dialog.UA повідомляв, західні аналітики повідомляють, що вперше за три роки війни ВВП РФ пішов у мінуси.
Останні новини
Технології трансформують ринок праці: які професії зникнуть, а хто буде затребуваним в Україні
14:55Глава зовнішньої розвідки РФ Наришкін заявив про загрозу розпаду Росії та повалення Путіна – росЗМІ
13:25