Нафта завдала нового удару по економіці РФ: Кремль має проблеми – росЗМІ
Економічна криза у Росії поглиблюється: експорт впав на 7% через обвал цін на нафту, а зміцнення рубля добиває доходи бюджету, створюючи загрозу для бюджетного обвалу.
Російська економіка знову зіткнулася з серйозним ударом: експорт товарів у першому кварталі 2025 року різко обвалився на 7% порівняно з аналогічним періодом минулого року, склавши $94,9 млрд. Це свідчить про різке погіршення ситуації на тлі обвалу цін на нафту та зниження світового попиту на російську продукцію.
Про це пише The Moscow Times із посиланням на ФТС.
Похмурі перспективи експорту
Основна причина падіння - обвал цін на нафту Urals. На початку минулого року вартість російської нафти зростала, досягаючи $70,3 за барель, а цього року вона впала з $67,7 до $59 у березні. У результаті експорт мінеральної продукції, на яку припадає більше половини загального обсягу продажів за кордон, скоротився на 14,1%, досягнувши $55,4 млрд.
Крім того, продаж продовольства та сільгоспсировини зменшився на 14%, склавши $9 млрд. Лише деякі галузі показали зростання: експорт хімічної продукції збільшився на 23,4% ($7,5 млрд), машин і обладнання - на 31,6% ($5,4 млрд), проте цих показників виявилося замало для компенсації падіння нафтогазового сектора.
Експорт падає в усіх напрямках
Постачання до Азії знизилися на 5,4% ($72,2 млрд), а до Європи - на 9,4% ($14,5 млрд). Особливо помітно скорочення постачання до Китаю: у першому кварталі 2025 року експорт нафти впав на 14,7% (24,3 млн тонн).
Перспективи найближчим часом залишаються похмурими. У квітні ціна Urals опустилася до $54,8 за барель. Уряд вже знизив прогноз нафтогазових доходів бюджету на 2,6 трлн рублів, і Держдума розглядає поправки до бюджету.
Буде ще гірше
Незважаючи на скорочення експорту, рубль зміцнився зі 102 до 85 рублів за долар. І для російської економіки це погано. Зміцнення рубля знижує доходи від продажу нафти та газу, оскільки експортні контракти укладені в доларах. Це призводить до дефіциту бюджету, оскільки основна частина доходів надходить саме від продажу сировини. Крім того, сильний рубль робить російські товари менш конкурентоспроможними на зовнішніх ринках, що знижує експорт і посилює економічну кризу.
Більше того, Захід продовжує обговорювати нові санкції проти Росії, й у разі їхнього запровадження економічне становище може погіршитися ще більше. Економіка Росії поступово скочується у рецесію, та подальше падіння нафтогазових доходів лише прискорить цей процес.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що на тлі стрімкого падіння цін на нафту російський уряд обговорює скорочення видатків федерального бюджету.
Останні новини
У Республіканській партії відреагували на подарунок Трампу за 400 млн доларів: "Пахне непристойно"
11:52"Відійди трохи далі": СБУ запобігла диверсії ГРУ РФ – намагалися залишити Київ і область без світла
10:46