29 травня 2024, 16:08

Стало відомо, скільки українцям доведеться платити за електрику з 1 червня: цифри вражають

Українцям доведеться пережити новий виток подорожчання тарифів на електроенергію з 1 червня.

Стало відомо, скільки українцям доведеться платити за електрику з 1 червня: цифри вражають

Українцям доведеться пережити новий виток енергетичної кризи, тепер через економію електрики у зв'язку з її подорожчанням. З великою часткою ймовірності, з 1 червня електрика може подорожчати до безпрецедентних 4,8 грн/кВт*год, хоча раніше озвучували плани підвищення тарифів до 3,5-4 грн.

Про це повідомляється у публікації у Facebook першого заступника голови парламентського комітету з енергетики Олексія Кучеренка.

Таке подорожчання електроенергії обернеться колосальним додатковим фінансовим навантаженням для населення: близько 65 мільярдів гривень на рік.

Левова частка цих коштів, а саме 70%, буде спрямована "Енергоатому". Ще 30% дістанеться "Укргідроенерго". Однак Кучеренко ставить під сумнів, що ця сума зможе допомогти відновленню зруйнованої енергетичної інфраструктури.

Тим часом у Міненерго стверджують, що реальна ринкова вартість 1 кВт*год становить 8 гривень, тобто навіть оголошені нові розцінки є заниженими порівняно з фактичною ціною на електроенергію.

Крім цього, за джерелами "РБК-Україна", в уряді повертається практика різних тарифів залежно від обсягів споживання.

Встановлено ліміт, не перевищуючи який українцям можна платити за нижчою ставкою, а при виході за рамки - за підвищеним тарифом.

Якщо раніше цей пільговий поріг становив 250 кВт*год на місяць, то зараз, за наявними відомостями, його мають намір знизити до 100 кВт*год.

При тому що, згідно зі статистикою, середнє споживання електрики на сім'ю сягає 168 кВт*год щомісяця, отже переважна більшість домогосподарств опиниться у категорії понадлімітних споживачів з усіма наслідками, які з цього випливають, фінансовими наслідками.

Стрімке зростання цін на електроенергію загрожує для мільйонів сімей масштабним скороченням енергоспоживання. Економія електрики ризикує стати вимушеним заходом в умовах різкого підвищення тарифів.

Раніше повідомлялося, що уряд України готує підвищення тарифів на електрику до кінця травня.

Нагадаємо, ціна на електрику для побутових споживачів з 1 червня може зрости у півтора раза - до 4 гривень за кіловат.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини