12 квітня 2024, 12:07

Китайські банки "притиснули" компанії з РФ, блокуючи розрахунки за електроніку, – ЗМІ

Фінустанови Китаю через загрозу вторинних санкцій США почали масово відмовляти у проведенні платежів російським фірмам, які купують деталі для електроніки.

Китайські банки "притиснули" компанії з РФ, блокуючи розрахунки за електроніку, – ЗМІ

Банки Китаю почали масово блокувати транзакції оплати за компоненти для електроніки від покупців із РФ.

Про це пише російське видання "Коммерсантъ".

За словами його джерел на ринку, вони з кінця березня отримують повідомлення від китайських продавців, що оплата за товар не проходить. Ідеться про блокування банками переказів під час оплати росіянами деталей для серверів, ноутбуків, систем зберігання даних, і "кіт-наборів", куди входять корпуси пристроїв, процесори, екрани й інші компоненти, причому китайські фінустанови відмовляються проводити транзакції для тих фірм, які уклали довгострокові договори на продаж компонентів для електронних пристроїв із росіянами.

Як зазначає видання, Китай є світовим монополістом у виробництві деталей для електроніки, та на його частку випадає практично 100 відсотків цього ринку.

Зазначимо, що РФ може використовувати китайські компоненти під час виробництва ракет.

А наприкінці грудня минулого року вийшов указ президента США Джо Байдена. Він передбачає санкції проти фінустанов, які порушують обмеження проти РФ, введені після її вторгнення в Україну.

Раніше ми повідомляли, що найбільший банк Китаю Chouzhou Commercial Bank припинив усі розрахунки з Росією та Білоруссю.

Також фірми з РФ зіткнулися із закриттям рахунків у банках Туреччини через санкції, а приватні особи - з посиленням правил отримання банківських карт.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини