1 лютого 2024, 10:49

Турецькі банки посилили правила для російських компаній і фізосіб – ЗМІ

Фірми з РФ зіткнулися із закриттям рахунків у банках Туреччини через санкції, а приватні особи з посиленням правил отримання банківських карт.

Турецькі банки посилили правила для російських компаній і фізосіб – ЗМІ

У турецьких банках почали припиняти платежі російських компаній з кінця минулого року. І якщо раніше це стосувалося тільки юросіб, які потрапили під західні санкції, то тепер із цією проблемою зіткнулися практично всі фірми з РФ.

Про це пише російське видання "Ведомости".

Працювати з росіянами банки Туреччини почали відмовлятися після указу президента США Джо Байдена, який набув чинності 22 грудня. Він дає змогу американському Міністерству фінансів запроваджувати точкові санкції проти іноземних фінустанов та осіб, які укладають угоди з постачання товарів і обладнання для ВПК РФ.

До указу у Туреччині були два банки, які працювали з Росією без обмежень, і ще два, які здійснювали тільки деякі операції. Першим пригрозили включенням до списку найсуворіших санкцій, після чого вони закрили рахунки здебільшого клієнтів із РФ.

Друга категорія банків також розірвала відносини з росіянами, але переважно з тими, які відкрили свої рахунки після повномасштабного вторгнення в Україну.

Також, за інформацією фінансових аналітиків, турецькі банки посилили правила оформлення рахунків для російських фізосіб. Якщо раніше картки видавали всім, то зараз з'явилася вимога до нових клієнтів зберігати великі залишки на депозитах.

Раніше ми повідомляли, що фінустанови "дружніх" Росії країн припиняють з нею співпрацю.

Росіяни почали отримувати повідомлення про блокування рахунків, відкритих у найбільшому банку Кіпру.

Також банки Китаю розривають зв'язки з Росією через санкції США.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини