12 квітня 2024, 09:51

Вдарити по зернових з України: Угорщина знову робить недружні кроки

Угорський уряд вирішив допомогти своїм фермерам, ухваливши план із п'яти пунктів.

Вдарити по зернових з України: Угорщина знову робить недружні кроки

Угорський уряд вирішив допомогти своїм фермерам, ухваливши план із п'яти пунктів. Одночасно з цим Будапешт вводить нові обмеження на імпорт сільгосппродукції з України.

Про це вчора, 11 квітня, під час пресконференції заявив глава Мінсільгосп Угорщини Іштван Надь, інформує ресурс АР.

В Угорщині заявили, що ЄС ухвалив правильне рішення на початку війни, дозволивши безмитний віз до Європи товарів з України. Однак пізніше це призвело до надлишку с/г продукції на європейському ринку, що також позначилося і на ціновій політиці, саме тому Угорщина незадоволена діями ЄС, який не захищає своїх же фермерів, тому Будапешт вирішив вжити своїх заходів.

При цьому не варто забувати, що в Угорщини дуже натягнуті відносини з Україною. Ба більше, вона одна з небагатьох країн ЄС, яка надала мінімальну допомогу Україні після 24 лютого 2022 року.

Угорщина відмовилася не тільки передавати Києву зброю, а й заборонила транзит військової техніки через свою країну.

Учора уряд Угорщини ухвалив п'ять кроків, щоб нібито допомогти своїм фермерам. Ці вимоги стосуються як продавців, так і логістичних компаній. Є й обмеження в імпорті продукції з України, навіть якщо товар не українського походження. Під обмеження потрапляють усі продукти, виготовлені із зерна, вирощеного в Україні.

У 2023 році Будапешт заборонив імпорт з України 24 с/г продуктів, включно з усіма зерновими, олією, борошном і деякими видами м'яса.

Раніше в Угорщині пройшли акції протестів проти уряду Орбана, який був замішаний у корупційному скандалі.

Нагадаємо, українські військовополонені розповіли, як потрапили в Угорщину та що від них вимагав Будапешт.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини