28 березня 2024, 07:22

З 11 тільки п'ятеро повернулися в Україну: відомі подробиці про українських військовополонених в Угорщині

Угорщина заборонила українським військовополоненим, які були передані Росією, повертатися на батьківщину, поки там триває війна.

З 11 тільки п'ятеро повернулися в Україну: відомі подробиці про українських військовополонених в Угорщині

У 2023 році РФ передала Угорщині 11 українських військовополонених, однак до цього вони перебували у Москві та з ними спілкувалися представники ФСБ.

Учора, 27 березня, журналісти ресурсу DW взяли інтерв'ю у двох українців, які входили до тих 11 осіб.

Будапешт відібрав цих 11 військовополонених, оскільки нібито їхні бабусі були угорками.

На ділі етнічним угорцем був тільки один військовополонений, однак від інших вимагалося знання мови. В іншому разі ніхто не знав, чи потраплять вони назад, звідки їх привезли, живими.

Після Москви літаком військовополонених ввезли на територію Туреччини, а звідти до Будапешту. Увесь цей час вони проживали у готелі, а містом їм було заборонено гуляти, поки вони не отримають статус біженців.

Будапешт заявив, щоб після звільнення вони не поверталися в Україну, інакше у майбутньому більше подібних "акцій" з боку Угорщини не буде.

Зрештою п'ятеро українських захисників усе ж повернулися на батьківщину. У цьому їм допомогли представники українського посольства в Угорщині.

Колишня представниця з питань зниклих безвісти у Закарпатській області Власта Рейпаш зізналася, що більше не було передачі військовополонених із РФ угорській стороні.

Влітку 2023 року угорський уряд заперечував факт того, що вони причетні до обміну українських військовополонених: нібито це була ініціатива місцевої церкви та РПЦ.

Раніше ми повідомляли, що у Будапешті тисячі угорців вийшли на акції протестів, вимагаючи відправити Орбана у відставку.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини