27 березня 2024, 07:36

"У відставку, у відставку!" – тисячі угорців вийшли у Будапешті проти Орбана, ЗМІ озвучили причину

Тисячі угорців вийшли на акцію протесту у Будапешті, коли у Мережі з'явилися записи про хабарництво.

"У відставку, у відставку!" – тисячі угорців вийшли у Будапешті проти Орбана, ЗМІ озвучили причину

Учора, 26 березня, у Будапешті угорці вийшли проти Орбана, вимагаючи його відставки. Причиною були опубліковані записи експолітика, який звинуватив старшого помічника прем'єр-міністра країни у корупції.

Група протестувальників пройшла маршем від будівлі прокуратури до парламенту з криками: "У відставку, у відставку!" - інформує агентство Reuters.

Днями Петер Мадяр виклав у Мережу частину розмови з Юдіт Варгою, його колишньою дружиною й ексглавою Мін'юсту Угорщини. У розмові та детально описала спробу старшого помічника Орбана вилучити зі справи деякі документи, які стосуються хабарництва.

У цій справі проходить ексдержсекретар Мін'юсту Угорщини Пал Волнер. Ще 2022 року його звинуватили в отриманні хабара від екссудового пристава Д'єрдя Шадла. Прокуратура вимагає тюремного ув'язнення для обох фігурантів справи, однак ті свою провину так і не визнали.

У прокуратурі заявили, що вони детально вивчать плівку із записаною розмовою, після чого винесуть свій вердикт. "Усунути та втрутитися у документи обвинувачення юридично та фізично неможливо", - йдеться у заяві.

Уже завтра, 28 березня, пресслужба прокуратури Угорщини виступить на пресконференції.

Ці звинувачення боляче вдарять по Орбану, особливо напередодні виборів до Європарламенту у червні 2024 року. Це вже другий скандал, у якому фігурують політичні союзники прем'єр-міністра Угорщини. Лише у лютому були зняті зі своїх посад експрезидент і ексглава Мін'юсту Угорщини через справу про сексуальне насильство.

43-річний Мадяр, який і опублікував плівки з розмовою у Мережі, планує створити нову опозиційну партію. "Угорці вдячні вам... за те, що ви прийшли тисячами сьогодні ввечері, щоб сказати владі, що з нас досить", - сказав він протестувальникам у своїй промові.

На плівках йдеться про те, що помічник Орбана Антал Роган запропонував прокуратурі вилучити зі справи Волнера-Шадла частину документів про хабарництво.

Ексміністр юстиції Варга не заперечує автентичності розмови з Мадяром. Той зробив цей запис у таємниці від колишньої дружини, коли перебував у її будинку.

Представник угорського уряду Золтан Ковач відмовився коментувати аудіозапис.

Раніше ми повідомляли, що Орбан був одним із перших, хто привітав Путіна з перемогою на виборах президента РФ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини