15 лютого 2022, 11:11

Bloomberg: Вашингтон готовий виділити Україні 1 млрд доларів, але не як військову допомогу

Для підтримки економіки України Вашингтон планує надати країні суверенні кредитні гарантії на суму до 1 млрд доларів.

Bloomberg: Вашингтон готовий виділити Україні 1 млрд доларів, але не як військову допомогу

Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван поінформував законодавців США про те, що Білий дім готовий виділити Україні кредитні гарантії у розмірі 1 млрд доларів, щоб підтримати розвиток економіки. Ця допомога має увійти до пакету макроекономічної допомоги для України на тлі напружених відносин із Росією.

Вчора, 14 лютого, адміністрація президента США заявила про готовність надати кредит Україні для підтримки економіки та реформ, інформує Bloomberg.

Напередодні президент України оголосив 16 лютого Днем єднання на тлі можливого вторгнення з боку Росії. Того ж дня президент Росії провів зустріч із головою МЗС РФ і головою Міноборони. Путін вислухав доповідь Шойгу про військові навчання у Білорусі, а Лавров заявив, що МЗС підготувало новий проєкт щодо "гарантій безпеки" на 10 сторінках. Документ уже вислали до Вашингтона та Брюсселя.

У США все ще не відкидають можливості російського вторгнення, тому тимчасово перенесли офіс посольства з Києва до Львова.

Голова МЗС Великобританії впевнена, що напад відбудеться з боку Білорусі, а головна мета Кремля – Київ.

У Кремлі заявляють, що вони все ще відкриті для переговорів щодо "гарантій безпеки", проте Москві не подобаються ті "гарантії", які готові дати США та НАТО.

В Україні Зеленський закликав державних чиновників повернутися до країни та не піддаватися паніці. У пресслужбі Ахметова заявили, що бізнесмен 16 лютого повернеться до України та весь день проведе у Маріуполі.

Раніше ми повідомляли, що Трюдо пообіцяв Україні фінансову допомогу для розвитку економіки, а також надасть летальну зброю на суму понад 6 млн доларів.

Нагадаємо, Пєсков заявив про готовність Путіна продовжувати переговори щодо надання Росії "гарантій безпеки" з боку Заходу.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини