13 січня 2022, 16:45

У Росії знизився курс рубля й обвалився ринок акцій після заяви МЗС РФ про Україну

Рябков заявив, що Путін вже розпочав консультації з військовими щодо остаточного розв'язання українського питання після переговорів із НАТО.

У Росії знизився курс рубля й обвалився ринок акцій після заяви МЗС РФ про Україну

У Росії обвалився рубль і ринок акцій після заяв заступника голови МЗС РФ Сергія Рябкова щодо можливості воєнного вирішення конфлікту навколо України. Інформаційні агентства зазначають, що під час інтерв'ю телеканалу RTVI російський дипломат підтвердив, що Захід повністю відкинув вимоги Росії про невступ України до НАТО та надання письмових гарантій нерозширення Альянсу.

Рябков заявив, що Путін вже розпочав консультації з військовими щодо остаточного розв'язання українського питання, проте російський фінансовий сектор моментально відреагував на заяви Рябкова різким падінням, пише "РБК".

У ході торгів на Московській біржі російський рубль знизився щодо євро та долара. Курс долара зріс до 75,13 рубля (російська валюта втратила близько 50 коп. менш ніж за 20 хвилин). Курс євро збільшився до 86 рублів (на 45 коп.)

Лихоманити почало і російський ринок акцій: індекс Мосбіржі обвалився на 2,4%. Доларовий індекс РТС знизився на 2,75% до 1568,51 пункту.

Різко знизилися акції найбільших російських компаній. Подешевшали акції "Норнікеля" (-4,8%), "Сургутнафтогазу" (-4%), ВТБ (-3%), "НОВАТЕКу" (-2,8%), Аерофлоту (-2,6%), АФК "Система" (-2,3%), "Газпрому" (-2,2%), "Роснафти" (-2%), "Магніту" (-2%), "ЛУКОЙЛу" (-1,8%), Ощадбанку (-1,7%, "префи" втратили у ціні 1,5%), "Яндексу" (-1,7%), розписки TCS Group Holding (-1,6%) та OZON (-1,3 %), цінні папери "АЛРОСУ" (-1,5%), "РосГідро" (-1,4%), "МТС" (-1,3%), "Газпром нафти" (-0,7%), Московської біржі (-0,6%), НЛМК (-0,6%), Сєвєрсталі (-0,6%).

Нагадаємо, заступник держсекретаря США Венді Шерман раніше на своєму брифінгу знову пригрозила економічними обмеженнями щодо РФ. Вона запевнила, що Білий дім готовий накласти ембарго проти найважливіших фінустанов РФ і посилити контроль за експортом, а також надавати підтримку партнерам за ймовірного вторгнення в Україну. За оцінкою американського дипломата, такі можливі кроки стануть на порядок жорсткішими, ніж вісім років тому.

У соціальних мережах фіксують перекидання великої кількості військової техніки Східного військового округу РФ на Захід у бік кордону України. Журналісти проєкту Conflict Intelligence Team опублікували великий матеріал із фотографіями, на яких можна помітити ешелони з важкою бронетехнікою, ударними артилерійськими системами та танками на залізничних платформах.

До слова, Блінкен вказав на важливий момент на переговорах США та РФ щодо України.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини