6 січня 2022, 18:31

Що саме може спровокувати повторення сценарію Казахстану в Україні – думка експерта

Економічний аналітик розповів, що влада України повинна зробити, щоб уникнути того, що відбувається у Казахстані.

Що саме може спровокувати повторення сценарію Казахстану в Україні – думка експерта

Фіксація цін на енергоносії здатна привести суспільно-політичну обстановку нашої держави до повторення сценарію у Казахстані, вважає голова центру економічної стратегії Гліб Вишлінський, повідомляє Telegram-канал "ЦЕС".

У неурядовому відомстві уточнили, що з початку року ціна автогазу у Казахстані підскочила вдвічі. Це миттєво призвело до масових невдоволень громадян. Нині влада республіки має повернутися до регулювання цін на автогаз "вручну".

Враховуючи підвищення котирувань на енергоносії на світовому ринку, уряд нашої держави також намагається стабілізувати їх шляхом штучного утримання.

За оцінкою економіста, у разі повторення шляху влади Казахстану щодо ручного стримування цін до повного вичерпання фінансів згодом різке подорожчання для більшості українців стане "трагедією".

Нещодавні рішення Києва щодо окремих цін на "блакитне паливо" для окремих виробників виглядають необдуманими, а інструмент дії таких нововведень – неясними. Крім цього, є величезний ризик апеляції таких рішень у суді.

На думку Вишлінського, поки що проблема лише починає набирати обертів. Однак уряду країни слід уже зараз обмірковувати комплексний інструмент не встрявання у ринок, а застосування фінансів, що є у бюджеті. Аналітик вказав на конкретні способи, а саме завдяки соціальним виплатам, скороченню ставок ПДВ на чіткий термін для окремих продуктів і енергоносіїв, а також механізму субсидій.

У ЦЕС підсумували, що керівництво України зобов'язане заздалегідь реагувати на проблему, що насувається, застосовуючи ті гроші, що залишилися у бюджеті, з метою недопущення сценарію Казахстану.

Нагадаємо, перед Новим роком ціни на "блакитне паливо" в Україні зросли вдвічі: відома точна цифра.

Також Росія продовжує блокувати транзит казахстанського вугілля до України.

Тим часом новини про введення військ до Казахстану обвалили рубль та акції РФ.

При цьому перед затяжними канікулами курс валюти рекордно підскочив за пів року.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини