30 листопада 2021, 07:52

Росія не хоче навіть обговорювати транзит газу через Україну – Вітренко

У "Нафтогазі" зазначають, що РФ може припинити транзит газу через українську територію європейським споживачам після 2024 року.

Росія не хоче навіть обговорювати транзит газу через Україну – Вітренко

Як розповів голова "Нафтогазу" Юрій Вітренко, Росія відмовляється вести переговори з Україною щодо продовження контракту з транзиту газу до Євросоюзу після його закінчення у 2024 році.

"Немає нічого, навіть натяку, офіційних чи неофіційних обговорень", - наводить слова керівника Reuters.

Вітренко розповів, що Україна обговорює продовження транзиту газу після закінчення терміну контракту із США та Німеччиною, проте РФ не хоче розпочинати переговори і щось обговорювати.

У наявності бажання Москви стати монополістом і посадити Європу на газовий "гачок", щоб використати ситуацію для маніпуляцій.

Глава "Нафтогазу" додав, що після сертифікації та запуску "Північного потоку - 2" російський "Газпром" не залежатиме від української газотранспортної системи. Це зробить ЄС більш уразливим для політично мотивованих перебоїв у постачанні "блакитного" палива, а також призведе до нестабільності цін на європейському ринку.

Раніше голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко розкрив підступний план президента Росії Володимира Путіна.

Нагадаємо, український письменник Дмитро Вовнянко зазначив, що на газовому фронті в Європі відбулося кілька подій, які мають сильно зіпсувати настрій Кремлю та його газовому гаманцю "Газпрому".

Повідомлялося, що загроза війни з Україною обвалила вартість російських компаній на трильйон за один день.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини