12 жовтня 2021, 22:48

Україна має намір з листопада імпортувати електроенергію з Білорусі

Усе частіше експерти говорять про енергетичну кризу у країні: Україні загрожує штучне обмеження поставок електрики.

Україна має намір з листопада імпортувати електроенергію з Білорусі

З початку листопада Міненерго має намір почати імпорт електроенергії з Білорусі, щоб вирішити "енергокризу" у країні, пише "Економічна правда".

За відомостями джерела з відомства, у Києва є наміри задіяти як мінімум половину ЛЕП, які об'єднують обидві республіки, потужністю 900 МВт.

Поставки маюь допомогти нашій країні вийти з енергокризи найближчим часом, коли очікується підвищення електроенергії серед українських споживачів.

При цьому у Міненерго визнали, що провалили програму з накопичення вугілля, тому не вийде задовольнити збільшення попиту на електрику.

У той же час у разі відмови подачі електропостачання з боку Мінська за політичними переконаннями Київ буде змушений почати штучний ліміт споживання всередині країни.

При цьому першими від такого обмеження можуть постраждати промислові підприємства: вони зобов'язані будуть скоротити споживання електроживлення на 10-20%.

Нагадаємо, що наприкінці весни НКРЕКУ заборонила імпорт в Україну електрики з Білорусі та РФ до жовтня поточного року. На початку цього року Київ відновив імпорт електроживлення з Білорусі після тривалого табу регулятора.

Також влітку в "Слугу народу" анонсували "віялові відключення" електрики через провал у "Центренерго".

А у серпні анонсувалося, що в Україні знизиться ціна на електроенергію, але не для всіх.

При цьому з жовтня для 80% українців змінилися тарифи на електроенергію.

Додамо, на початку жовтня окупанти на 3 дні відключали електрику всій "ЛНР".

Автор: Влад Коваленко

Останні новини