28 вересня 2021, 12:17

Газовий ринок штормить по всьому світові: Росія різко скоротила поставки газу трубою Ямал – Європа

Ціни на газ продовжують бити історичні рекорди. Слідом за Європою США відчули на собі негативні коливання на газовому ринку.

Газовий ринок штормить по всьому світові: Росія різко скоротила поставки газу трубою Ямал – Європа

Вартість "блакитного палива" у США зросла майже на 5 % і торгується на максимальному рівні за останні 7 років.

Так, на торгах у вівторок, 28 вересня, ціни досягли максимуму з початку 2014 року.

Ціна листопадового ф'ючерсу на газ у США склала 6,2 долара за MMBtu (мільйон британських теплових одиниць).

Крім того, ціна на газ на ф'ючерсному ринку Європи встановила рекордну позначку. Вперше в історії вона перевищила 1 тисячу доларів за тисячу кубометрів.

На хабі TTF у Нідерландах вартість склала 1031,3 долара за одну тисячу кубометрів.

Також стало відомо про різке зниження прокачування природного газу російським газопроводом Ямал - Європа.

"Потік газу на вході у Німеччину у вівторок вранці вийшов на рівень менше 1,5 млн куб. м на годину після 3,4 млн куб. м на годину у понеділок. Новий рівень прокачування практично відповідає бронюванню "Газпромом" польської ділянки Ямалу - Європи на жовтень - 1,3 млн куб. м на добу", - наводить "Інтерфакс" дані німецького газотранспортного оператора Gascade.

Відомо, що довгостроковий договір "Газпрому" на транзит через Польщу закінчився у 2020 році. Відтоді його потужності розподіляються на основі аукціонного бронювання.

Довідка: Ямал - Європа - транснаціональний магістральний експортний газопровід, введений у дію у 1999 році. Поєднує газові родовища півночі Західного Сибіру зі споживачами Європи. Газопровід є додатковим експортним коридором, що підвищив гнучкість і надійність поставок російського газу у Західну Європу. Його протяжність понад 2 тис. км, може прокачувати до 33 млрд куб. м у рік.

Нагадаємо, німецька компанія DEP, що спеціалізується на поставках газу для промислових підприємств, припинила поставки газу по всій Німеччині у зв'язку зі значним підвищенням цін на ринку.

Повідомлялося, що дорогий газ у Європі накрутив ціни на вугілля та нафту, які б'ють багаторічні рекорди.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини