Кремль через Сербію "розігріває" Балкани, – Коваленко
На Балканах знову зростає напруга за активної “допомоги” з Москви.
Цього тижня на Балканах відбулася низка важливих подій, які демонструють, що стабільність регіону намагаються розхитати.
Про це у Telegram написав український блогер, військовий експерт Олександр Коваленко, передає Діалог.UA.
Перша подія. Президент Сербії та відомий симпатик Москви Олександр Вучич заявив про плани щодо закупівлі нової партії російського озброєння: 12 винищувачів і 5 ударних вертольотів “Мі-35”.
Друга подія. Депутати Народної Скупщини Республіки Сербської зі складу Боснії та Герцеговини розпочали процес відкликання повноважень, які раніше були делеговані федеральному центру. Йдеться про Збройні сили, юридичну та податкову системи. А голова керівної коаліції боснійських сербів Мілорад Додік назвав цю подію "моментом завоювання свободи" Республіки Сербської.
"Подібний крок є загрозою для територіальної цілісності Боснії та Герцеговини", – заявив Коваленко.
Він звернув увагу на те, що події прискорилися після візиту на початку грудня до Росії Додіка та його зустрічі з лідером РФ Володимиром Путіним.
Паралельно з цими подіями до Республіки Сербської вирушила делегація Відділу зовнішніх зв'язків Російської православної церкви (РПЦ). Ця подія є важливою, тому що на Балканах релігійний фактор вкрай сильний.
"Чорногорію протягом тривалого часу дестабілізують не тільки за допомогою агентурного впливу російських спецслужб силовими сценаріями (наприклад, як переворот у 2016 році, організований ГУ ГШ ЗС РФ), а й провокаційними виступами Сербської православної церкви", – зазначив Коваленко.
Він нагадав, що Сербська православна церква у 2019 – 2020 роках відіграла дуже важливу роль у масових протестах у Чорногорії.
Експерт уточнив, що протягом всього 2021 року вівся активний "розігрів" Балкан. Пік стався у вересні – йдеться про ескалацію конфлікту у Косово.
“Бєлград, користуючись підтримкою та схваленням Москви, здійснює дестабілізацію Балкан по низці напрямків. Чорногорія, Косово, Боснія та Герцеговина”, – написав експерт. На його думку, сербська влада шукає слабкі місця сусідів та “атакує” їх.
Нарощування кількості російського озброєння у Сербії разом зі збільшенням кількості російської агентури показує, що ризик силового сценарію на Балканах є вкрай високим, вважає Коваленко.
Раніше Діалог.UA повідомляв, що армія РФ перекидає ЗРК "Панцир-С1" до Сербії на тлі ескалації конфлікту у Косові.
Ми також писали, що посол РФ і генерал Зінченко прибули до кордону Косова, біля якого загострюється ситуація.
Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від авторської.
Останні новини
Траса біля Зеленого Шляху стала пасткою для бронетехніки РФ: у Мережі з'явилися кадри з Курщини
07:44Підрозділ ЗСУ "Гострі картузи" отримав несподіваний подарунок від творців однойменного серіалу
20:09