1 мая 2025, 14:59

Комерційні переваги інноваційного методу «Каліфорнійська кліточка» та його інтеграція у бізнес-средовище бджільництва Америки

Практичне використання у комерційному бджільництві Америки інноваційного винаходу українського матковода Олександра ОЛЬШАНСЬКОГО «Каліфорнійська кліточка для виведення маток та маточників» забезпечить підвищення продуктивності пасік та зменшення фінансових витрат.

Якщо порівнювати «Каліфорнійську кліточку»з традиційними методами, то завдяки багатофункціональності та інноваційній конструкції, їївикористання дозволяє підвищити рівень прийняття маток на 25-30%, скоротити тривалість адаптації на 2-3 доби та зменшити втрати маток під час транспортування на 50%.

«Кліточка» виготовляється з міцного харчового пластика і це єїї додатковою перевагою у порівнянні з традиційними методами, оскільки дає можливість візуального контролю за станом матки та маточникабез необхідності розкриття, мінімізує стрес для бджолиної сім’ї. Оптимізована вентиляційна система та наявність кормового відсіку дозволяють підтримувати природний рівень вологості й забезпечувати бджолам доступ до харчування протягом всього процесу транспортування. У класичних моделях такі умови відсутні, що може спричиняти перегрівання, зневоднення та підвищений рівень стресу у бджіл.

Середня тривалість експлуатації «Кліточки» 3–5 років, що вдвічі перевищує ресурс традиційних аналогів, виготовлених із металу або дерева. Використання інноваційної кліточки, завдяки зменшенню із 20–30% до 5–10% рівня втрат маток та зниженню на 30–40%витрат на повторне заселення сімей, безпосередньо впливає на скорочення фінансових витрат пасік та робить її привабливим рішенням для великих промислових бджільницьких господарств Америки.

«Кліточки» можуть бути розміщені у вулику одна над одною, що забезпечує їх компактне розташування та одночасне утримання кількох маточників.Це оптимізує робочий простір та підвищує ефективність розмноження бджолиних сімей. У великих пасіках США, де ведеться масове розведення маток, така технологія дозволяє скоротити затрати часу на інтеграцію нових маток і, в кінцевому підсумку, збільшує прибутковість господарств.

Попит на бджолиних маток та бджолопакети у США продовжує зростати не лише у бджільництві, а й у сільському господарстві, оскільки значна частка бджолиних маток постачається для запилення сільгоспкультур. Використання «Каліфорнійської кліточки», як надійний і спеціально розроблений вид обладнання для вирощування маток та маточників, дає можливість розширити набір інструментів для підтримки здоров'я та збільшення популяції бджіл і це безпосередньо впливає на економічні показники та ефективність бізнес-середовища бджільництва Америки.

Автор: Анастасія Югова спеціально для Дiалог.UA

Автор: Анастасия Югова

Последние новости