Як працюють криптогаманці: чи точно захищені кошти?
У новинах періодично зустрічаються нотатки щодо користувачів, які так чи інакше втрачали кошти.
А все тому, що просто довірилися шахраям, які змусили людей передати свої дані до кредитних карток. Насправді подібна схема працює і з тими, хто володіє криптогаманцями. Враховуючи те, наскільки зростає курс біткоїна, багато шахраїв вдаються до найрізноманітніших спроб отримати доступ до чужих коштів.
Серед найпопулярніших і найпоширеніших способів — створення і вставка фішингових посилань. Вони вставляються в найнесподіваніших місцях і використовуються для крадіжки даних. Ще можуть створюватися різноманітні сайти для отримання доступу до різноманітних гаманців. І щоби запобігти спробам крадіжки або хоча б звести їх до мінімуму, рекомендується дотримуватися деяких правил.
Як зберегти кошти: кілька головних правил
Попри високий рівень захисту криптогаманців, кожен із них по-своєму вразливий, і найчастіше це пов'язано з недбалістю самих власників до збереження коштів. Наприклад, поширеною помилкою є використання однієї й тієї самої електронної скриньки для криптобіржі та інших сайтів з високою прохідністю. Тому рекомендується для банків, соціальних мереж і навіть онлайн-супермаркетів використовувати різні адреси емейлів.
Додатково не рекомендується:
- -використовувати для проведення операцій громадські місця з незахищеним Wi-Fi, через який легко вкрасти дані;
- -не відстежувати збереження унікального коду, який дають до кожного гаманця окремо.
Інакше недоброзичливці зможуть з мінімальними зусиллями вкрасти дані.
Як правильно зберігати кошти?
Якщо ви володієте великою сумою в криптовалюті, найкраще розділити її серед кількох гаманців. Особливо, якщо ви не плануєте часто торгувати або здійснювати різноманітні платежі. В іншому разі втратити кошти найпростіше, особливо якщо ви загубите код. Без нього ніхто не зможе відновити кошти.
Самі гаманці можуть бути холодними, тобто апаратними, або використовуватися як додаток.
На що ще звернути увагу?
Слід уважно ознайомлюватися з кожним ресурсом, який використовується для здійснення переказів чи переведення в готівку криптовалюти. В іншому разі істотно збільшується ймовірність зіткнутися з фішинговими посиланнями. Розпізнати його можна за зміною в рядку пошуку, невірно введеною сумою коштів отримання на гаманець та іншими подібними моментами.
Але якщо ви здійснили платіж і підтвердили його, скасувати операцію і повернути кошти не вийде. Вся відповідальність на тому, хто вводить дані. В іншому випадку, навіть якщо посередником виступають обмінники або біржа, подати скаргу на порушника не вийде.
Щоби не потрапити на вудку шахраїв, слід завжди уважно стежити за тим, де вводиться інформація про перекази і якими ресурсами ви користуєтеся.
Последние новости
"Третьего варианта не существует", – Портников озвучил два сценария завершения войны в Украине
16:24Третье крупное СМИ предупредило об угрозе нового запуска "Орешника" по Украине "в ближайшие дни"
15:46