ТОП-5 українських легіонерів в футбольних клубах Європи
Футбольний сезон в Європі завершується і саме час підвести підсумки. В цьому сезоні досить багато українських футболістів грали за межами країни – в європейських командах. До вашої уваги – ТОП-5 легіонерів з українським паспортом в футбольних клубах Європи.
Олександр Зінченко («Арсенал», Англія)
Олександра Зінченка по праву можна назвати найкращим українським футбольним легіонером сезону 2022/23. Гравець збірної України влітку змінив клуб, перейшовши з «Манчестер Сіті» до «Арсеналу» і відразу став одним з лідерів команди Мікеля Артети. Гравець, який звик до перемог в «Ман Сіті» відразу ж почав налаштовувати нових одноклубників на боротьбу за чемпіонство. Спочатку всі кепкували з Сашка, але вже дуже скоро стало зрозуміло, що він не жартує і готовий не тільки боротися за титул, але й вести команду за собою.
Зінченко отримав нову роль від Артети – номінально він розташовувався на лівому фланзі оборони, як в «Ман Сіті», але під час гри часто опинявся в центрі поля та був глибинним плеймейкером команди. Його жага до перемоги та чемпіонський характер, весела вдача відразу зробили Зінченка одним з лідерів команди, яка довгий лідирувала та була близька до чемпіонського титулу. Виграти його не вдалося, але й повернення в Лігу чемпіонів для «Арсеналу» - велике досягнення, до якого приклав свою руку і українець. В наступному сезоні «Арсенал» буде в Лізі чемпіонів, а любителі ставок зможуть поставити на команду Зінченка в букмекерській конторі VbetUA. До речі, її амбасадором в Україні якраз є Олександр Зінченко.
Віктор Циганков («Жирона», Іспанія)
Віктор Циганков нарешті зміг покинути «золоту клітку» київського «Динамо» та спробувати себе в одному з найсильніших європейських чемпіонатів. Спочатку мова йшла про те, що Циганков перейде в «Жирону» влітку, але все ж іспанці домовилися з «Динамо» про перехід під час зимового трансферного вікна, про що не пожалкували.
Циганков розпочав з виходів на заміну, але дуже швидко знайшов взаєморозуміння з партнерами по лінії атаки «Жирони». В матчі з «Алмерією», який «Жирона» виграла з рахунком 6:2 він відзначився голом та результативною передачею, а потім двічі забив в ворота скандального «Райо Вальєкано», чиї вболівальники раніше відзначалися антиукраїнської позицією та вижили з клубу Романа Зозулю. «Жирона» з Циганковим почала вигравати частіше і ледве не заскочила в потяг, який прямував до євкрокубків, але в останньому матчу чемпіонату все ж програла «Осасуні». Циганков грав в тому матчі в основі, відзначився гольовою передачею на Рейньє і, будемо надіятись, що в наступному сезоні покаже свою ще кращу гру.
Руслан Маліновський («Марсель», Франція)
Руслан Маліновський планував залишити «Аталанту» ще влітку, але все ж залишився та пішов лише під час зимового трансферного вікна. Було очевидно вже давно, що головний тренер команді с Бергамо Гасперіні не цінує українця та не дає йому того ігрового часу, на який Руслан заслуговує, тому варіант з «Марселем» для Маліновського був відмінною нагодою змінити обстановку.
«Марсель» боровся за місця в Лізі чемпіонів, а певний час і претендував на чемпіонство, але друге коло команда Ігора Тудора провела не дуже вдало. Руслан Маліновський з ходу відзначився голом в матчу чемпіонату з «Ніццою» та забив в Кубку Франції ПСЖ, але потім період адаптації все ж накрив його. «Марсель» буде грати в кваліфікації Ліги чемпіонів, і матимемо надію – підпише гравця збірної України на постійній основі, бо поки що він грав за «Марсель» як гравець, орендований у «Аталанти».
Віталій Миколенко («Евертон», Англія)
Для Віталія Миколенко його перший повноцінний сезон в «Евертоні» був дуже складним – його команда до останнього туру боролася за виживання і зберегла прописку в елітному дивізіоні тільки завдяки перемозі над «Борнмутом» Іллі Забарного. Віталій був серед тих гравців які скоріше розчарували, але таких футболістів в складі «Евертону» було багато – майже весь склад, за виключенням голкіпера Джордана Пікфорда та півзахисників Дукуре та Макніла.
Вболівальники ратують за те, щоб влітку позицію лівого захисника клуб підсилив новим гравцем, але у «Евертона» зараз всі гроші йдуть на будівництво нового стадіону, тому малоймовірно, що у Миколенко з’явиться якийсь сильний конкурент. Можливо в наступному сезоні Віталій вже зможе адаптуватися та продемонструвати свої найкращі якості.
Андрій Лунін («Реал» Мадрид, Іспанія)
Для Андрія Луніна цей сезон був не таким багатим на трофеї, як декілька попередніх, але він зіграв аж сім разів в чемпіонаті в складі «Реалу», що є його власним рекордом для одного сезону. ТІбо Куртуа травмувався та давав можливість Луніну проявити себе.
Не можна сказати, що Андрій дуже добре скористався своїм шансом – пропускав він досить багато, але в тих голах майже не було його прямої провини. Просто оборона «Реалу» в цьому сезоні грала дуже розхлябано, що врешті решт і призвело до того, що єдиним трофеєм команди став Кубок Іспанії.
Последние новости
Жданов объяснил, что знает Путин такого, из-за чего он вынужден идти ва-банк: "Это объясняет..."
18:30Россия, находясь под санкциями, бросилась в объятия Индии: заключено крупнейшее соглашение по нефти
18:28Появились кадры, как Зеленский посетил дивизион HIMARS возле Запорожья: "Пусть бьют вражеские цели"
16:59