21 марта 2023, 19:35

Чому зʼявляється кіста яєчника

Кіста яєчника - серйозна гінекологічна проблема, яку не можна відпускати на самоплин.

Чому зʼявляється кіста яєчника

Під час менопаузи такий діагноз чують 5% жінок, але вік у цієї хвороби різний. Розпочати лікування кісти яєчника потрібно якнайшвидше, щоб не допустити розростання новоутворення.

По-перше, кіста може виявитися злоякісною пухлиною, що загрожує життю жінки. По-друге, кіста спричиняє порушення менструального циклу та може викликати багато супутніх проблем. Велика пухлина неминуче тисне на сусідні органи та викликає біль.

У цій статті, сумісно з експертами медичного центру Mediland, ми розглянемо причини, симптоми кісти, способи її діагностики та лікування.

Причин появи кісти дуже багато, але наступні зустрічають частіше:

●раннє статеве дозрівання;

●гормональний збій;

●запальні процеси у матці;

●гіперстимуляція яєчників;

●неправильно перервана лактація;

●штучне переривання вагітності.

Також появу кісти можуть спричинити різні захворювання ендокринної системи.

Коли кіста маленька, жінка може навіть не здогадуватись про наявність проблеми в організмі. Трапляється, що новоутворення провокує порушення менструації, а саме кровотечі в середині циклу.

Кіста, що виросла до значних розмірів, дається взнаки болем, бо тисне на сечовий міхур, спричиняючи дискомфорт внизу живота. Сильний біль у животі та температура зʼявляються, коли вже починається абсцес (нагноєння), перекрут ніжки кісти або її розрив. Тоді пацієнтці потрібна екстрена допомога.

Як правило, кісту діагностують під час чергового огляду у гінеколога. Для постановки остаточного діагнозу проводять трансвагінальне УЗД, пункцію кісти та призначають аналіз на онкомаркери. Записатися на такий огляд до приватного медичного центру можна за посиланням https://mediland.ua/ua/metody-likuvannya/ginekologiya.

Щоб отримати повну клінічну картину про структуру, розмір та точну локалізацію пухлини, проводять компʼютерну томографію або МРТ.

Коли діагноз підтверджений, лікар підбирає оптимальний метод лікування та спосіб хірургічного втручання, щоб позбутися пухлини.

Проводять такі гінекологічні операції:

●видалення кісти зі збереженням яєчника;

●видалення з кістою частину навколишніх тканин;

●видалення яєчника, іноді - з придатком матки.

Лікарі медцентру Mediland застерігають: якщо патологію діагностують у молодому віці й жінка планує вагітніти, їй пропонують видалити пухлину до зачаття. Адже під час поважного стану ризик перекручення ніжки пухлини значно більший.

На прикладі кісти бачимо, що регулярний профілактичний огляд у кріслі гінеколога надважливий. Діагностування кісти на початковій стадії дозволяє провести менш травматичну хірургічну операцію та уникнути тяжких наслідків.

Последние новости