25 марта 2026, 15:50

Орбан висунув Україні газовий ультиматум через "Дружбу"

Угорський прем'єр Віктор Орбан оголосив про припинення постачання газу до України доти, доки роботу "Дружби" не буде відновлено.

Орбан висунув Україні газовий ультиматум через "Дружбу"

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив про зупинення постачання газу до України. Політик пообіцяв зберегти ембарго доти, доки не буде відновлено транзит російської нафти трубопроводом "Дружба".

За його словами, Будапешт почне поступово скорочувати експорт газу, а обсяги, що залишилися, направить у власні сховища. Відповідне рішення планують винести на найближче засідання уряду та згодом узаконити.

Орбан стверджує, що Україна нібито навмисне блокує постачання нафти, й Угорщина розцінює це як "тиск". Він наголосив: "Поки що немає нафти з України – не буде і постачання газу". Також угорський політик звинуватив Київ у "атаці на південний газопровід".

❌ As long as Ukraine does not supply oil, it will not receive gas from Hungary.

We will protect Hungary’s energy security, keeping fuel prices regulated and household gas prices low. pic.twitter.com/fcZpt6nAmX

— Orbán Viktor (@PM_ViktorOrban) March 25, 2026

Угорський прем'єр пояснив свої дії необхідністю захисту внутрішнього ринку та збереження низьких цін на паливо у країні. За словами Орбана, пріоритетом держави буде накопичення власних резервів і забезпечення енергетичної безпеки країни.

До цього Dialog.UA повідомляв, що РФ планувала вчинити "замах" на Віктора Орбана.

Автор: Дмитрий Нежин

Последние новости