Досудове слідство щодо Юлії Тимошенко закінчили – НАБУ
Анткорупційні органи підозрюють Юлію Тимошенко у спробі підкупу народних депутатів Верховної Ради України на постійній основі.

Досудове слідство щодо керівника депутатської фракції "Батьківщина" Верховної Ради Юлії Тимошенко, яку підозрюють у пропозиції надати неправомірну вигоду народним депутатам, закінчено. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
Під час досудового слідства НАБУ та САП встановили, що у грудні 2025 року Юлія Тимошенко почала домовлятися із деякими народними депутатами про систему винагороди за лояльне голосування у Парламенті. Це відбувалося тоді, коли антикорупційні органи викрили факти отримання хабарів нардепами.
Фігурантка, як вважає досудове слідство, намагалася створити стійкий корупційний механізм у Верховній Раді, щоби народні депутати за грошову винагороду голосували так, як вона їм скаже. Нардепи мали отримувати грошову винагороду перед голосуванням у сесійній залі Парламенту, а сам корупційний механізм був розрахований на тривалий період.
Про те що анткорупційні органи викрили у корупції Юлію Тимошенко, стало відомо у січні 2026 року. 14 січня НАБУ та САП повідомили їй про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України (пропозиція, обіцянка чи надання неправомірної вигоди службовій особі). Покарання за цією статтею передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.
Тимошенко категорично відкидає звинувачення та каже, що доведе у суді свою невинність. Вона вважає висунуті їй звинувачення "замовною політичною справою".
Нагадаємо, Діалог.UA раніше розповів, як Юлія Тимошенко пояснює опубліковані НАБУ аудіозаписи проти неї.