У Судані повстанці збили другий турецький ударний дрон Bayraktar Akinci
Суданська армія активно використовує турецькі ударні БпЛА Bayraktar Akinci проти повстанців, але вже втратила щонайменше два таких безпілотники.

У Судані збройні формування Сил швидкого реагування (RSF) збили ще один важкий турецький БпЛА Bayraktar Akinci, який належав урядовим військам. Про це у соцмережі X розповів військовий аналітик War Noir.
За даними War Noir, між Суданом і Туреччиною налагоджено повноцінне військово-технічне співробітництво. Суданська армія отримує від Анкари широкий асортимент військових товарів, у тому числі ударні безпілотники Baykar TB2 та Bayraktar Akinci.
Суданська армія (SAF) активно використовує турецькі БпЛА у бойових діях проти повстанців із Сил швидкого реагування, яких підтримують Об'єднані Арабські Емірати та Росія. RSF із 2023 року протистоять офіційному Хартуму. Ця воєнізована організація захопила частину Судану та створила там Уряд миру та єдності.
Згідно з інформацією War Noir, суданські повстанці збили вже два турецькі БПЛА Bayraktar Akinci. Перший вони збили восени 2025 року на півночі Дарфура (це регіон на сході Судану, який є причиною міжетнічного конфлікту, - прим. ред.). Військовий експерт не виключає, що турецький дрон могли збити з китайського ЗРК FB 10-A, оскільки раніше у ЗМІ з'являлася інформація про те, що суданські повстанці зуміли захопити китайські засоби ППО, які були у сусідньому Чаді.
Турецька армія прийняла на озброєння Bayraktar Akinci у 2021 році. Це важкий ударний БПЛА. Він може 24 години перебувати у повітрі. Максимальна висота польоту близько 13 000 метрів. Максимальна швидкість польоту 361 км/год. Корисне навантаження складає 1350 кг. Дрон оснащується ракетами різного типу й авіабомбами.
Нагадаємо, Діалог.UA раніше показав, як український Bayraktar TB2 спалив катер Чорноморського флоту РФ разом із десантом.