Пєсков заявив, що Вірменія живе за рахунок Росії, – Пашинян відповів різко
Пашинян відповів Кремлю на газовий шантаж, заявляючи, що Єреван не піддасться російським загрозам і тиску.

Прем'єр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що громадяни країни мають самі обрати між проросійським ЄАЕС і Євросоюзом. За його словами, загрози Москви високими цінами на газ чи сировину не мають лякати Єреван: Вірменія більше не вважає себе загнаною країною та розраховує бути "перехрестям світу".
Москва залякує Вірменію напередодні виборів до парламенту, намагаючись вплинути на перебіг голосування. Партія Пашиняна лідирує з великим відривом і просуває курс на Європу, розриваючи зв'язки з Росією.
Він окремо відповів на приховані погрози партнерів, які намагаються утримати Вірменію через ціни. За словами Пашиняна, замість тиску вони мають пропонувати вірменам, що хорошого можуть зробити для країни.
"Народ Вірменії повинен мати альтернативу - бути у складі ЄАЕС чи ЄС. Це не я вирішуватиму, а ви, громадяни Вірменії. Нелогічно лякати Вірменію високими цінами, бо у нас буде набагато більше грошей, щоб це не здавалося дорогим.
Ті наші партнери, які відповідають на це погрозами, навіть якщо прихованими, вони діють проти себе. Вони, навпаки, мають зробити пропозицію народу Вірменії, сказати, що хорошого вони можуть зробити для нас, але виступають із погрозами", - сказав Пашинян на зустрічі з виборцями.
Кремль уже відповів газовим аргументом. Дмитро Пєсков сказав, що пільгова ціна на російський газ для Вірменії "не з неба", а "за рахунок Російської Федерації": "Вірмени отримують пільгу за чийсь рахунок".
"Пільга - це не з неба, це за рахунок Російської Федерації", - Дмитро Пєсков заявив, що Вірменія отримує газ за низькими цінами за рахунок Росії. Таким чином, країна вкладає у розвиток Вірменії, повідомив журналістам прес-секретар президента Росії.
Пашинян також заявив про необхідність переглянути модель керування вірменськими залізницями, які знаходяться у російській концесії. За його словами, міжнародні компанії уникають таких маршрутів через санкційні ризики.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що Вірменія відкрила залізницю до Євросоюзу в обхід Росії, готується безвіз із ЄС.
Також повідомлялося, що Путін продовжив мстити Пашиняну та посилив торгову війну з Єреваном.