15 вересня 2025, 06:00

Аналогічні навчання були напередодні вторгнення РФ в Україну: Z-канал озвучив причину проведення "Заходу – 2025"

Російські та білоруські сили продовжили спільні військові навчання "Захід – 2025".

Аналогічні навчання були напередодні вторгнення РФ в Україну: Z-канал озвучив причину проведення "Заходу – 2025"

Вчора у Міноборони РФ заявили, що російські та білоруські сили провели низку військово-морських навчань у рамках "Заходу - 2025", включаючи відпрацювання застосування берегових ракетних комплексів "Бал" і крилатих ракет "Уран" для поразки умовного супротивника та кораблів у Баренцевому морі, а також запуск морського вертольота "Ка-27" з борту протичовного есмінця "Сєвероморськ" проекту "Удалий".

Аналітики з Інституту вивчення війни детально проаналізували військові навчання Білорусі та РФ.

У Міноборони РФ заявили, що Балтійський флот Росії відпрацював допомогу надводним кораблям у надзвичайних ситуаціях. При цьому російські та білоруські сили провели ряд спільних авіаційних навчань, включаючи відпрацювання польотів далеких військово-транспортних літаків "Іл-76" у тилу противника, застосування бойових вертольотів "Ка-52М" і "Мі-28НМ" для вогневої підтримки десантних повітряних суден, а також відпрацювання польотів "Кинжал" для поразки об'єктів супротивника.

Також російські та білоруські сили відпрацьовували ведення розвідки; контрдиверсійні операції; передислокацію командного пункту; відвойовування об'єкта оборонної інфраструктури у ворожого формування; оборону від сил, що переправляються через річку; керування безпілотниками, включаючи квадрокоптери та FPV-дрони; керування системами супутникового зв'язку "Квадрат" і "Спринт"; і координацію з військовим командуванням.

Російський військовий блогер заявив, що навчання "Захід - 2025" є тренувальними навчаннями щодо підготовки до війни проти НАТО. Військовий блогер заявив, що Росія - одна з небагатьох країн, які мають досвід сучасної війни, та їй слід поділитися досвідом, здобутим в Україні, з іншими союзниками з ОДКБ або "як мінімум" з Білоруссю.

Раніше Росія використала навчання у вересні 2021 року для підготовки та забезпечення логістики, яка мала вирішальне значення для перших наступів Росії на Півночі України на початку вторгнення.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що у ніч проти 12 вересня Польща повністю закрила свій кордон з Білоруссю.


Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини