Росія зробила ще одну підлість Азербайджану з нафтою: Алієв може не пробачити – ЗМІ
Румунські спецслужби підозрюють, що Москва здійснила диверсію проти азербайджанської нафти: удар припав по енергетиці Румунії, але тяжких наслідків вдалося уникнути.

Румунські спецслужби підозрюють Росію в організації навмисного забруднення азербайджанської нафти, яка постачається до Європи. За даними видання G4Media, йдеться про спробу дестабілізувати енергетичну систему союзних країн НАТО за допомогою дешевої та порівняно простої диверсії – забруднення хлором.
Як повідомляється, через трубопровід Баку – Тбілісі – Джейхан у липні надійшла нафта, що містить небезпечні концентрації органічного хлору. Така домішка здатна пошкодити обладнання нафтопереробних заводів і зупинити їхню роботу. Один із танкерів із 184 тисячами тонн забрудненої сировини не був прийнятий у румунському порту Констанца. Це призвело до тимчасового паливного дефіциту на НПЗ компанії OMV.
За оцінюванням румунських джерел, забруднення могло бути результатом гібридної операції, коли у трубопровід цілеспрямовано закачали хлор. Підозри зміцнюються на тлі недавньої хвилі російської пропаганди у TikTok, спроб втручання у вибори у Румунії, а також атаки російських дронів на азербайджанську інфраструктуру на Одещині.

Наслідки та ризики для Росії
Якщо версія з російською диверсією підтвердиться, це може мати серйозні наслідки. Відносини між Росією й Азербайджаном стрімко загострюються. Нещодавні інциденти, такі як арешти азербайджанців у Росії та події, пов'язані з авіакатастрофою під Актау, посилили ситуацію. Це призвело до взаємних звинувачень і погіршення дипломатичних відносин.
Москва не просто порушує енергетичну безпеку Європи – вона створює собі нових і небезпечних ворогів. Азербайджан і Румунія, які раніше демонстрували стриманість, можуть змінити свою стратегію та перейти до більш жорсткої позиції щодо Кремля. Подібні дії зміцнюють думку ЄС і НАТО щодо необхідності повної ізоляції Росії на енергетичних ринках і розширення підтримки Україні.
Спроби вплинути на геополітику за допомогою саботажу свідчать про відсутність у Москви стратегічного мислення. Замість впливу — новий виток дипломатичних конфліктів і посилення репутації Росії як міжнародного порушника правил, наголошують експерти.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що у Кремлі намітилася тривожність через зміцнення зв'язків між Україною й Азербайджаном.
Останні новини
Швець розповів про "стратегічний обман високого класу" та його наслідки: "Мав змусити противника..."
17:00”У мене у голові тільки одна думка: диверсія”, – Z-патріот звинуватив Кремль у краху економіки
15:50Розгром російських військових під час заходу до Покровська – Z-блогер Разведос влаштував скандал
13:25Окупанти перетворюють Чорне море на мертву зону: у Криму зафіксовано сотні викидів метану – ЦНС
10:41Видовищне знищення російського Shahed кулеметом M134 Minigun показали на відео з вертольота "Мі-8"
09:42Справа "Мідас": Свириденко повідомила про усунення з посади віцепрезидента "Енергоатома" Хартмута
07:11