Європа вплинула на зміну риторики Трампа щодо Путіна – NYT
Дональд Трамп відвертається від Кремля та починає більше допомагати Києву, а це відбувається під акуратним тиском ЄС.
Європейські лідери змінили стратегію спілкування з президентом США Дональдом Трампом, щоб схилити його до посилення санкцій проти Росії. Як повідомляє New York Times з посиланням на джерела серед європейських чиновників, тепер у розмові з Трампом використовується суміш лестощів і дипломатичного тиску.
Зокрема, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц разом із лідерами Франції, Великобританії та Італії похвалили американського президента за нещодавні удари по ядерних об'єктах Ірану, наголосивши на його рішучості та силі.
Після цього вони натякнули, що Трамп міг би застосувати такий самий підхід до Росії, але не військовою силою, а через новий потужний пакет санкцій, які б підірвали економіку Кремля та змусили Володимира Путіна сісти за стіл переговорів.
Джерела наголошують, що терпіння Трампа щодо Путіна починає вичерпуватися, особливо після місяців телефонних переговорів, які не принесли жодних результатів. Тепер Білий дім схиляється до думки, що мирної угоди з Москвою не вдасться досягти без значного тиску.
При цьому газета нагадує про законопроект сенаторів Ліндсі Грема та Річарда Блюменталя, який уже отримав підтримку 83 сенаторів і передбачає масштабні санкції проти РФ.
Думки про нові санкції проти РФ розділилися
Економісти попереджають, що ці заходи можуть мати як позитивні, так і вкрай болючі наслідки. Бен Харріс з Інституту Брукінгса заявив: "Економічні наслідки законопроекту очевидні та масштабні. Імовірні лише три результати: відступ російських військ, обвал світових енергетичних ринків або глобальна рецесія. Інших варіантів немає, тому цей законопроект одночасно сміливий і ризикований".
Проте, деякі аналітики сумніваються в ефективності нових санкцій. Так, експерт Німецького інституту міжнародних відносин і безпеки Яніс Клюге впевнений, що більшість заходів залишаться нереалізованими.
"Головна мета - просто підтримка розмови про нові санкції проти Росії, але очікувати, що цей законопроект змінить хід війни, не варто", - сказав він.
Тим часом у США розраховують, що Сенат зможе розглянути законопроект до кінця липня. Лідер більшості Джон Тун висловив упевненість у його проходженні, особливо після нещодавніх різких заяв Трампа на адресу Путіна, коли президент США розкритикував Кремль за масовані удари по українських містах.
Раніше Dialog.UA писав, що Трамп відновлює військову допомогу для України, ухвалюючи принципове рішення.
Нагадаємо, президент США розсекретив, хто оплачуватиме американську допомогу для України.
Останні новини
Менше 50 доларів за барель: озвучено подробиці щодо нафти з РФ у 18-му пакеті санкцій – Reuters
06:50"Путін гарно говорить, а ввечері все бомбить", – Трамп анонсував нову військову допомогу Україні
06:11"Розрізати й утилізувати": 7 років ремонту єдиного авіаносця РФ "Адмірал Кузнєцов" не допомогли
12:13