Хакери отримали документ ФСБ, в якому Китай називається ворогом РФ, – NYT
Контррозвідка ФСБ попереджає про інтерес Китаю до російського Далекого Сходу, інших територій, звинувачує його у шпигунстві та спробах викрасти військові технології.
Незважаючи на тісний союз Китаю та РФ і навіть особисту дружбу Путіна та Сі Цзіньпіна, про яку обидва неодноразово заявляли, контррозвідка ФСБ вважає Піднебесну ворогом Росії.
Як пише The New York Times, це є зрозумілим із внутрішнього документа спецслужби, отриманого хакерською групою Ares Leaks, яка передала його виданню.
Журналістам NYT його справжність підтвердили у шести західних розвідках. У восьмисторінковому звіті перераховуються погрози, які Китай несе для Росії. Зокрема, йдеться про зазіхання на території РФ й інтереси Пекіну в Арктиці.
Імовірно, документ був складений на рубежі 2023 і 2024 років, оскільки він не датований, то може йтися про чернетки.
Ще до повномасштабного вторгнення в Україну на Луб'янці погодили програму під назвою "Антанта-4" для протидії китайським агентам. ФСБ стежила за розвідниками Піднебесної, які вербували близьких до Кремля експертів, журналістів і бізнесменів.
Після початку війни з Україною представники Пекіну без погодження з Москвою почали збирати дані про перебіг бойових дій і використання безпілотників.
Крім того, китайську розвідку цікавили російські авіаційні технології, у зв'язку з чим вона шукала колишніх співробітників авіазаводів і конструкторських бюро.
Зі звіту видно особливе занепокоєння ФСБ територіальним питанням.
Йдеться про "м'яку експансію" Китаю на Далекий Схід і республіки Центральної Азії, що входили до СРСР. У зв'язку із цим Китай шукає історичні підстави для майбутніх територіальних претензій. У документі визначено інструкції співробітникам ФСБ щодо припинення спроб китайців налагодити контакти з російськими вченими й отримати доступ до архівів.
Зазначається, що у 2023 році Китай опублікував карту зі своїми топонімами міст і територій, що потрапили під контроль Москви у 19-му столітті.
Риторика звіту відверто ворожа Китаю, але він містить попередження уникати будь-якої публічної згадки китайських спецслужб як потенційного ворога.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що між Китаєм і Росією назріває торговельна війна. Це знову ставить під сумнів їхнє деклароване "партнерство". Росія запровадила значну кількість мит на автомобілі з Китаю. Це сильно зачіпає китайських автовиробників, що домінують на російському ринку після відходу західних брендів.
Останні новини
"Вже почалося..." – Світан розповів, що роблять окупанти напередодні другої хвилі літнього наступу
15:05Сирський попросив Трампа розпочати бомбардування Росії балістичними та крилатими ракетами – WP
11:57Перший випадок у країнах колишнього СРСР: Азербайджан "б'є" по Москві, взявшись за "вагнерівців"
09:42У Кремлі справжнісінький вакуум страху та кожен живе у своєму "маленькому світі" – The Telegraph
09:15