7 березня 2025, 15:28

"Хто укладає такі угоди?" – Трампа обурила стара військова угода з Японією

Президент США Дональд Трамп висловив невдоволення умовами договору з Японією 1960 року, вважаючи їх незбалансованими.

"Хто укладає такі угоди?" – Трампа обурила стара військова угода з Японією

Президент США Дональд Трамп знову порушив питання про справедливість військової угоди з Японією. Ця заява зроблена на тлі тиску на союзників збільшити оборонні витрати. Про це пише ресурс Kyodo News.

Під час бесіди з журналістами в Oвальному кабінеті Трамп звернув увагу на стару військову угоду з Японією, яка, за його словами, є незбалансованою. Він наголосив, що Японія заробляє величезні гроші в економічній співпраці зі США, але водночас не зобов'язана захищати Америку, що викликає питання справедливості такого договору:

"Я люблю Японію. У нас чудові відносини з Японією, але у нас є цікава угода, за якою ми повинні їх захищати, а вони не зобов'язані захищати нас. Я питаю, хто укладає такі угоди?"

Відносини з Японією, як зазначив Трамп, були важливою темою тільки зараз, незважаючи на те що раніше цього року, під час зустрічі з японським прем'єр-міністром Сігеру Ісібою, він висловив повну підтримку безпеки Японії.

"Ми повністю віддані безпеці Японії. Ми забезпечимо повну силу американської стримувальної потужності та захист нашого друга та союзника на 100 відсотків", - сказав він на прес-конференції після їхньої зустрічі.

Угода 1960 року зобов'язує США захищати Японію у разі нападу та надає Японії право розміщувати американські бази на своїй території. У Японії перебуває понад 50 000 американських військовослужбовців, що робить її найбільшою базою для американських військ поза США. У рамках угоди Японія щорічно надає близько 2 мільярдів доларів на підтримку американських військ.

Трамп неодноразово закликав Японію, Південну Корею й інших союзників, включаючи НАТО, платити більше за підтримку США у сфері безпеки.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що адміністрація Дональда Трампа продовжує створювати напруженість із ключовими союзниками, у тому числі з Японією та Тайванем.

Нагадаємо, глава МЗС Китаю Ван Ї розкритикував рішення США про введення мит проти Пекіну, заявивши, що такі дії ведуть до "законів джунглів", коли на добро відповідають злом.


Автор: Светлана Романенко

Останні новини