Парламент країни НАТО схвалив резолюцію щодо відправки миротворців до України – ЗМІ
Рішення парламенту Нідерландів є важливим сигналом у контексті збільшуваної самостійності європейської політики щодо війни.
Парламент Нідерландів більшістю схвалив резолюцію про можливу відправку миротворців до України у разі укладання перемир'я з РФ, повідомляє місцевий канал NOS.
У прийнятому документі парламентарі закликають уряд Нідерландів зайняти "конструктивну позицію" щодо участі країни у формуванні "післявоєнних миротворчих сил" в Україні. Депутати зазначили, що бачать активну роль Амстердаму у запобіганні можливому поновленню бойових дій після підписання мирної угоди між Москвою та Києвом.
Після зміни риторики з боку США європейські союзники України отримали новий імпульс для вироблення власної незалежної лінії поведінки щодо підтримки Києва.
Прем'єр-міністр Нідерландів Дік Схооф підкреслив, що влада країни готова до відкритого діалогу щодо миротворчої місії в Україні. Однак усередині нідерландського парламенту думки розділилися. Лідер праворадикальної "Партії свободи" Герт Вілдерс виступив проти відправки військ, заявивши, що "загрозу з боку Росії не варто переоцінювати". Водночас, представники блоку "Зелених лівих — Партії праці" (GroenLinks – PvdA) підтримали ініціативу, хоча визнали, що обговорення деталей може бути передчасним. Остаточне рішення про направлення миротворців ухвалюватиме уряд.
Плани щодо розгортання європейських сил в Україні обговорювалися і на екстреному саміті ЄС у Парижі 17 лютого. За інформацією Washington Post, європейські союзники розглядали можливість відправки 25–30 тисяч військовослужбовців для запобігання новій агресії з боку Росії. Передбачалося розмістити підрозділи за лінією дотику, щоб могли швидко реагувати на можливе відновлення бойових дій.
Проте досягти консенсусу на рівні Євросоюзу поки що не вдалося.
У будь-якому разі рішення парламенту Нідерландів є важливим сигналом у контексті збільшуваної самостійності європейської політики щодо війни. Незважаючи на розбіжності всередині ЄС, є очевидним, що європейські партнери України дедалі активніше розглядають можливість не лише фінансової та військової підтримки, а й безпосередньої участі у забезпеченні повоєнної стабільності.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що генсек НАТО Рютте та президент Франції Макрон зробили заяву після саміту у Парижі.
Останні новини
Німеччина піднесла Росії "сюрприз", конфіскувавши танкер її тіньового флоту з нафтою на €40 млн
16:13
"Десь 1200 людей на день", – окупанти визнали своїм українського блогера та розкрили втрати ЗС РФ
Щомісячні доплати для українських пенсіонерів: як змінюються виплати з віком, і чи є обмеження
15:14Наслідки масованої атаки дронів РФ по Одесі: постраждали підлітки, сильно зруйновано інфраструктуру
11:42У Тернополі затримано школярку, яку спецслужби РФ залучили до терористичної діяльності шантажем
10:53Бути "ліворуч від буму", або як Україна грає на випередження з РФ по ракетних ударах, – Forbes
07:38"Бюджетники" на окупованих територіях місяцями сидять без зарплат – Z-пропагандисти також обурені
07:24