25 червня 2024, 14:39

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова

Шойгу та Герасимова за воєнні злочини, які містять обстріли цивільної інфраструктури, злочини проти людяності та нелюдські дії проти України чекає суд.

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова

Судді Міжнародного кримінального суду (МКС) видали ордери на арешт ексміністра оборони, нинішнього секретаря Радбезу РФ Сергія Шойгу та начальника Генштабу ЗС РФ Валерія Герасимова. Про це повідомляють інформаційні агентства, публікуючи офіційну заяву МКС.

У матеріалах справи йдеться про те, що російські військові злочинці звинувачуються у рамках війни, розв'язаної російським режимом проти України. Зазначається відповідальність Шойгу та Герасимова за воєнні злочини, які включають обстріли цивільної інфраструктури, злочини проти людяності та нелюдські дії.

Два ордери на арешт були видані за судовими проханнями, поданими обвинуваченням. Шойгу та Герасимова також звинувачують у ракетних ударах по енергоінфраструктурі України, які були завдані російським режимом з жовтня 2022 року по березень 2023 року.

З огляду на те, що основні фактичні твердження належним чином підкріплені доказами й іншими відповідними матеріалами, представленими на цьому етапі розгляду обвинуваченням, Палата вирішила, що статутні вимоги для видачі запитуваних ордерів на арешт дотримано.


Нагадаємо, раніше стався арешт заступника начальника Генштабу РФ Герасимова генерал-лейтенанта Вадима Шамаріна.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини