25 червня 2024, 13:38

Розпочалися переговори про вступ України до ЄС: глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн натякнула на терміни

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн привітала Україну та Молдову з офіційним початком переговорів про приєднання до Євросоюзу та заявила, що шлях буде складним.

Розпочалися переговори про вступ України до ЄС: глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн натякнула на терміни

Сьогодні, 25 червня, Євросоюз офіційно розпочинає переговори щодо приєднання України, а також Молдови. У Люксембурзі пройде перша конференція України та ЄС, присвячена визначенню чергових кроків для входження в об'єднання, яке зараз налічує 27 країн. На зустрічі Україні передадуть переговорні рамки реформ і законів, які необхідно ухвалити для вступу.

У зв'язку з цією подією президентка Євркомісії Урсула фон дер Ляєн записала відеозвернення, яке розміщене у соцмережі Х. Вона привітала Київ і Кишинів.

"Шлях буде складним, але сповненим можливостей. Переговори про вступ мають підготувати кандидатів до обов'язків членства, тому короткої дороги не буде", - сказала керівниця вищого органу європейської виконавчої влади.

Вона також зазначила, що Європа перебуває на порозі важливої трансформації, а теперішніх і майбутніх членів ЄС уже об'єднують спільні цінності та життєві принципи, спрямовані на прагнення до процвітання, миру та демократії: Україна та Молдова засвідчили готовність бути учасницями континентального проєкту, зокрема, Київ проводить масштабні реформи задля євроінтеграції навіть в умовах російського вторгнення.

Раніше Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна перебуває за три кроки від приєднання до Євросоюзу:
- висновок Єврокомісії про успішне завершення переговорів і досягнення Україною відповідності критеріям вступу;
- рішення про підписання Угоди про вступ України до ЄС;

- ратифікація угоди парламентами держав-членів ЄС і набуття Україною повноправного членства в Євросоюзі.

Кулеба також підкреслив, що вступ України до ЄС буде глобальною подією для Європи. Багато європейських політиків і чиновників називали реальним терміном приєднання України до ЄС 2030 рік.

Тим часом Угорщина більше не виступатиме проти вступу України до ЄС.

Американське видання Financial Times писало, що процес вступу України до ЄС охопить не один рік, але початок переговорів є для Києва символічним моментом.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини