25 червня 2024, 09:35

Озброїти "до зубів" Україну: радники Трампа презентували новий план щодо війни в Україні – Reuters

Трамп розглядає план припинення військової допомоги США Україні, якщо вона не домовиться про мир із Москвою.

Озброїти "до зубів" Україну: радники Трампа презентували новий план щодо війни в Україні – Reuters

Два головні радники Трампа вже надали йому план припинення війни в Україні. Один із його пунктів говорить про те, що Київ зможе отримати від Вашингтону ще більше військової допомоги, але за умови, якщо домовиться про мир із Москвою.

Генерал у відставці та радник Трампа Кіт Келлог зізнався, що Вашингтон також готовий попередити й Москву: якщо мирних переговорів не буде, то Київ і надалі отримуватиме військову допомогу від США, інформує агентство Reuters.

Кіт Келлог і Фред Флейтц днями презентували Дональду Трампу свій план бачення майбутніх подій в Україні. Обидва ці експерти за президентства Трампа обіймали ключові посади при Раді нацбезпеки США.

За словами Флейтца, експрезидент США детально ознайомився з планом і він його не хвалив, але й не відкинув.

Представник Трампа Стівен Чунг закликав пресу вірити тільки перевіреній інформації та тільки офіційним заявам самого кандидата на посаду глави Білого дому.

Політики, знайомі з планом Келлога - Флейтца, заявляють, що він дуже переконливий і справді може покласти край війні в Україні, але за умови, якщо президентом США все ж таки стане Дональд Трамп.

Однак новий план може не сподобатися самим республіканцям, а також країнам ЄС.

ЗМІ заявляють, що основна суть плану була викладена на сторінках ресурсу America First Policy Institute, де Келлог і Флейтц обіймають керівні посади.

Келлог заявив, що суть плану зводиться до такого: якщо Київ не сяде за стіл переговорів з Москвою, то більше не отримає військову допомогу з боку США. Одночасно з цим якщо РФ відмовиться сідати за стіл переговорів із Києвом, то США посилять військову допомогу Україні.

Джерело пише, що нібито Трамп готовий відкласти питання про членство України у НАТО на невизначений термін.

За словами Флейтца, новий план не передбачає відмови Києва від частини своїх територій. "Ми стурбовані тим, що це перетворилося на війну на виснаження, яка вб'є ціле покоління молодих людей", - сказав він.

Водночас, щоб мир між Україною та РФ був міцним, США все ж доведеться "озброїти до зубів" Київ, підкреслили автори нового плану.

"Президент Трамп неодноразово заявляв, що головним пріоритетом під час його другого терміну буде швидке проведення переговорів про припинення російсько-української війни", - заявив прес-секретар Трампа Чунг.

До речі, західна преса пише про те, що у приватних розмовах Трамп схвально висловився про нову військову допомогу Україні з боку США.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини