25 червня 2024, 07:51

Не зближуватися, але й не віддалятися: батько навчив Сі Цзіньпіна, як поводитися з Росією, – FA

Сі Цзіньпін у відносинах із РФ намагається уникнути всіх тих помилок, які були за часів "радянсько-китайської дружби".

Не зближуватися, але й не віддалятися: батько навчив Сі Цзіньпіна, як поводитися з Росією, – FA

Нинішній глава Китаю намагається вчитися на помилках минулого, а також помилках свого батька Сі Чжунсюня.

Останній був однією з найвпливовіших фігур у Компартії КНР, що зазнав на своїй шкурі злети та падіння відносин з СРСР у 1940-1980-х роках, інформує ресурс Foreign Affairs.

Експерти пишуть, що Пекін і Москва вже ніколи більше не крокуватимуть нога у ногу, як це було одразу ж після революції у Китаї, однак при цьому ці дві країни не підуть одна від одної у найближчому майбутньому.

Сі використовує у своїй роботі у політиці напрацювання батька. Ще у 1950-х роках Сі Чжунсюнь бував у Москві та відвідував кімнату, де колись працював Ленін. Уже 2010 року під час свого візиту до столиці РФ Сі Цзіньпін попросив показати йому цю кімнату, яка колись вразила його батька.

У ті ж часи відносини між КНР і СРСР охололи, а радянські експерти, які допомагали відновити економіку країни, покинули Китай. Їхнім від'їздом якраз і опыкувався батько Сі Цзіньпіна. Ось тоді-то Сі Чжунсюнь і дійшов висновку, що Китай має розраховувати тільки на себе, навіть якщо поруч і є якісь "друзі".

На той момент відносини між КНР і СРСР охололи через розбіжності з приводу комуністичної ідеології. Зараз між Пекіном і Москвою вже немає спільної ідеології, але є спільні "вороги" в особі Заходу.

На сьогодні КНР не зобов'язана жертвувати репутаційними або економічними інтересами заради РФ. Це дає право Москві не боятися, що її зрадять, а Пекіну - потрапити у пастку РФ.

Експерти заявляють, що відносини між КНР і РФ будуватимуться залежно від самої ситуації. Іноді країни віддалятимуться одна від одної, а іноді сильно зближуватимуться.

Раніше ми повідомляли, що Москва та Пекін знайшли нову лазівку для здійснення платежів між країнами, проте США готові її закрити.

Нагадаємо, відома китайська компанія Wison New Energie вирішила вийти з усіх СПГ-проектів РФ, щоб не потрапити під санкції США.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини