21 червня 2024, 10:45

РФ і Китай знайшли лазівку для здійснення платежів, але не все так райдужно – Reuters

Росія та Китай знайшли обхідний шлях для платежів, оскільки мережа санкцій США розширюється.

РФ і Китай знайшли лазівку для здійснення платежів, але не все так райдужно – Reuters

Після того як Вашингтон запровадив санкції проти єдиного у Китаї російського банку "ВТБ", між Пекіном і Москвою почалися проблеми у фінансовій системі, саме тому під час свого візиту до Китаю Путін і збирався вирішити цю проблему. Три джерела агентства Reuters повідомили, що нібито Кремль знайшов вихід із ситуації.

У травні, після візиту Путіна до Пекіну, КНР у прикордонних районах створила нові банки, які дозволили російським компаніям відкривати у них рахунки нерезидентів.

Експерти повідомляють, що за підсумками 2023 року товарообіг між КНР і РФ зріс до 240 млрд доларів, це є рекордом для двох країн.

Кремль і Пекін пішли на хитрий крок, створюючи дрібні регіональні банки, які поки що перебувають поза увагою Вашингтону.

Схема, що містить невеликі банки з обмеженим або відсутнім бізнесом з країнами, які Росія вважає недружніми, також знижує потенційні наслідки для Китаю.

Однак у Кремлі рано радіють. Один із чиновників Мін'юсту США дав зрозуміти, що Вашингтон уже взявся за перевірку дрібних банків, які можуть бути замішані у російсько-китайській схемі.

РФ почала активно співпрацювати і торгувати з Пекіном після того, як 2022 року багато країн Заходу ввели санкції проти самої Росії та її банківської системи.

Раніше у Нідерландах заявили, що новий пакет санкцій торкнеться не тільки СПГ РФ.

Нагадаємо, санкції щодо СПГ РФ торкнуться всієї логістики Кремля щодо доставки газу в країни Азії.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини