21 червня 2024, 07:38

Санкції ЄС проти РФ щодо СПГ безпосередньо торкнуться й Азії: ЗМІ озвучили неприємності для Кремля

Нові санкції ЄС зруйнують одну з основних схем експорту російського СПГ в Азію.

Санкції ЄС проти РФ щодо СПГ безпосередньо торкнуться й Азії: ЗМІ озвучили неприємності для Кремля

Згідно з 14-м пакетом санкцій ЄС проти РФ, вони вперше торкнуться СПГ. Буде заборонено реекспорт російського СПГ у треті країни через територію ЄС.

Нові санкції сильно вдарять по схемі транспортування СПГ РФ з арктичних майданчиків у треті країни, інформує агентство Bloomberg.

Санкції полягають у тому, що російський СПГ буде заборонено перевантажувати у портах ЄС з одного корабля на інший. Крім того, санкції торкнуться і всіх тих товарів, які необхідні у виробництві СПГ. Однак постачання СПГ із РФ буде дозволено у країни самої Європи.

Журналісти з Financial Times пишуть про те, що велика проблема тепер буде у компанії "Ямал-СПГ", яка завжди доставляє ЗПГ за допомогою арктичних криголамів, а після перевантажує його на малі кораблі. Відтепер нові санкції з боку ЄС змусять Кремль переглянути схему постачання свого СПГ, особливо у країни Азії.

Німецька організація Urgewald ще у березні 2024 року провела аналіз маршрутів танкерів із РФ, які перевозили СПГ. Увесь свій скраплений газ РФ постачала до країн Азії через Бельгію, Нідерланди, Іспанію та Францію.

Відтепер РФ доведеться постачати свій СПГ через Арктику одразу у країни Азії. Однак для цього маршруту знадобляться спеціальні криголами. Тих кораблів, які є зараз у розпорядженні РФ, буде недостатньо.

Водночас журналісти з агентства Reuters повідомляють, що спочатку РФ постачала у країни Азії лише 10% СПГ. За підсумками травня 2024 року 49% експорту СПГ із РФ припадало на країни ЄС, ще 20% - на Китай і 18% - на Японію.

Тільки за підсумками 2023 року доходи від продажу СПГ в ЄС склали 8 млрд євро. Водночас дохід від реекспорту СПГ з ЄС до третіх країн становив лише 3,4 млрд євро.

Остаточне рішення щодо 14-го пакету санкцій буде ухвалено у понеділок, коли у Люксембурзі зустрінуться глави МЗС ЄС.

США вперше ввели санкції проти СПГ РФ ще у вересні 2023 року. Переважно вони зачіпають російську компанію "Арктик СПГ-2". У підсумку 2024 року ця компанія практично припинила свою роботу.

Раніше ми повідомляли, що посли ЄС зуміли узгодити 14-й пакет санкцій проти РФ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини