25 червня 2024, 07:33

Спецслужби НАТО встановили, хто стоїть за підпалом оборонного заводу у Німеччині, – WSJ

У травні 2024 року у Німеччині диверсанти підпалили металургійний завод Diehl, що належить оборонному відомству.

Спецслужби НАТО встановили, хто стоїть за підпалом оборонного заводу у Німеччині, – WSJ

У травні 2024 року у Німеччині диверсанти підпалили металургійний завод Diehl, що належить оборонному відомству. Західні чиновники впевнені, що за диверсією стоїть особисто Кремль, а отже не варто розслаблятися.

Відомо, що на Заході дуже обережно ставляться до того, щоб публічно звинувачувати Кремль у тих чи інших гріхах на території ЄС, інформує ресурс The Wall Street Journal.

Однак у розмовах між собою політики та чиновники впевнені, що РФ лише посилює атаки на військові та цивільні об'єкти по всій Європі. Головна мета - зірвати плани з постачання Україні військової допомоги.

У травні на металургійному заводі Diehl Metal Applications сталася пожежа. Зараз підприємство знову функціонує. Спецслужби впевнені, що підпал здійснили професіонали. Не виключено, що це цивільні особи, які мали проблеми із законом. Росія таких людей вербує через соціальні мережі, а оплату здійснює криптовалютою.

Насправді це всього лише одна з частин гібридної війни, яку Кремль веде проти країн ЄС. Москва хоче посіяти паніку та влаштувати заворушення в Європі, заявив прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала.

У прес-службі заводу Diehl Metal Applications заявляють, що причина пожежі у травні - технічні несправності. Однак одна зі спецслужб НАТО зуміла перехопити електронні канали зв'язку, де є докази того, що за цим стоять диверсанти, найняті РФ.

Експерти також поки що не можуть зрозуміти, чому диверсанти обрали завод, що виробляє металургійні вироби: є ще один завод, який безпосередньо розробляє системи ППО Iris-T.

Чиновники впевнені, що Кремль прагне створити у самій Німеччині антивоєнну коаліцію, яка виступатиме за скасування військової допомоги Україні.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини