20 червня 2024, 14:24

Південна Корея змінила позицію щодо передачі Києву зброї – офіційна заява

Сеул до підписання пакту Путіна – Кіма утримувався від постачання Києву будь-яких озброєнь, але змінив позицію.

Південна Корея змінила позицію щодо передачі Києву зброї – офіційна заява

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль офіційно заявив про перегляд політики у сфері відмови безпосередньо постачати зброю Україні для боротьби проти російської агресії.

Про це повідомляє інформагентство Yonhap.

За його інформацією, така реакція Сеула з'явилася у відповідь на візит Путіна до Пхеньяну, під час якого він підписав договір із північнокорейським диктатором Кім Чен Ином "Про взаємну допомогу" у разі війни.

Раніше повідомлялося, що КНДР уже передала Росії близько п'яти мільйонів артилерійських снарядів для використання під час вторгнення в Україну. Також, за даними розвідки США, Пхеньян поставив Москві свої балістичні ракети. Цю інформацію підтверджувала й українська сторона, показавши уламки збитої балістики поблизу Києва з північнокорейським маркуванням

Південна Корея надавала допомогу Україні тільки у формі поставок гуманітарної допомоги нелетального характеру, водночас обговорюючи зі США продаж снарядів зі своїх складів для потреб ЗСУ через американських посередників.

Тепер після укладення договору РФ і КНДР про співпрацю у військовій сфері Сеул має намір переглянути свою політику у підтримці України. Зазначимо, що Південна Корея володіє одними з найсильніших виробничих потужностей у світі з виготовлення сучасної зброї, зокрема систем ППО, бронетехніки та високоточних снарядів.

Нагадаємо, що Кремль не просто закуповує зброю та боєприпаси у КНДР, Сирії чи Ірану, а й обмінюється новітніми військовими технологіями, які можуть загрожувати всьому Заходу навіть після закінчення війни в Україні.

У Білому домі також прокоментували створення нової коаліції за участю РФ і КНДР.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини