19 червня 2024, 12:48

Візит Путіна до КНДР: у США висловилися про зміцнення союзу тоталітарних режимів

Пентагон стурбований допомогою Кремля від Північної Кореї у війні проти України.

Візит Путіна до КНДР: у США висловилися про зміцнення союзу тоталітарних режимів

Візит президента РФ Володимира Путіна до КНДР на тлі його агресії проти України викликає занепокоєння у Вашингтоні.

Про це заявив речник Міноборони США Пет Райдер.

Він зазначив, що у Пентагону є інформація про постачання Москві боєприпасів, що допомагає Путіну затягувати війну проти України.

"Співпраця між РФ і КНДР - це те, що має викликати занепокоєння, особливо у тих, хто зацікавлений у підтримці миру та стабільності на Корейському півострові, а також у підтримці народу України", - сказав Райдер.

За його словами, США продовжать стежити за "теплими" відносинами Москви та Пхеньяну у контексті зустрічі лідерів Кім Чен Ина та Володимира Путіна. Вашингтон має намір зосередитися на просуванні регіональної безпеки та стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні. 

Райдер також додав, що у США викликає занепокоєння політика Китаю, який є союзником КНДР і продовжує постачати у Росію товари подвійного призначення, що використовуються для виробництва зброї.

Зазначимо, що Путін востаннє був у КНДР у 2000 році.


Перед приїздом до КНДР Путін опублікував статтю про російсько-корейське співробітництво у виданні Rodong Sinmun. У ній російський диктатор вихваляє співпрацю Москви та Пхеньяну. Він згадав минулі часи, коли СРСР вирішив підтримати КНДР після Корейської війни.

Раніше західні політологи озвучили цілі, яких хочуть досягти Путін і Кім під час зустрічі 18 і 19 червня.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини