18 червня 2024, 11:32

Ситуація у Франції може сильно вплинути на Україну: є проблема – Bloomberg

На Заході дедалі більше побоювань з приводу ситуації у Франції, де Макрон раптово вирішив розпустити парламент.

Ситуація у Франції може сильно вплинути на Україну: є проблема – Bloomberg

Політичні негаразди у Франції викликають у столицях низки країн Євросоюзу побоювання, що такі ініціативи, як спільні військові видатки та нова підтримка України, можуть відійти на другий план. Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg, яке з посиланням на власні джерела зазначає, що внутрішньополітична боротьба Макрона змушує Європу перейматися обороною й Україною.

За словами людей, обізнаних із питанням, зростають сумніви щодо збільшення оборонних витрат ЄС за рахунок колективного фінансування - ідеї, яку активно підтримує Макрон.

Також є побоювання, що позачергові вибори до законодавчих органів підірвуть роль Макрона як одного з головних прихильників Києва, включно з планом щодо відправлення армійських інструкторів в Україну.

У Франції президент є главою збройних сил, але державний бюджет представляє уряд, яким керує прем'єр-міністр, і затверджується парламентом, у нижній палаті якого після двох турів голосування, призначених на 30 червня та 7 липня, можуть опинитися партії з абсолютно різними пріоритетами.

Занепокоєння з приводу політичної нестабільності минулого тижня викликало втечу в активи-притулки, що призвело до зниження ринкової капіталізації французьких компаній на 258 мільярдів доларів. У понеділок трейдери спочатку вхопилися за коментарі Ле Пен, що вона не намагатиметься витіснити Макрона, якщо її партія "Національне об'єднання" переможе, але настрої залишаються нестійкими перед першим туром голосування 30 червня.

На думку політолога з CEVIPOF при Sciences Po Жиля Івальді, Ле Пен може поки що дотримуватися примирливого підходу, щоб представити себе "як надійну альтернативу на президентських виборах 2027 року".

Однак прем'єр-міністр від "Національного об'єднання" "займав би абсолютно протилежні позиції, порівняно з Еммануелем Макроном, щодо європейських питань, Росії, України, європейської оборони, а також зміни клімату... З огляду на роль Франції в Європі, це було б ослабленням Європи", каже політолог.

Раніше ми повідомляли, що партія Орбана вперше в історії показала погані результати виборів до ЄП.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини