18 червня 2024, 11:30

Розкрадати фінансову допомогу в Україні буде складніше: в ЄС створили спеціальний контрольний орган

Європейська комісія ініціювала створення аудиторської ради, яка стежитиме за розподілом фінансової допомоги, що надається Україні.

Розкрадати фінансову допомогу в Україні буде складніше: в ЄС створили спеціальний контрольний орган

Європейська комісія ініціювала створення спеціального контрольного органу, який стежитиме за розподілом і використанням фінансової допомоги, що надається Україні з боку Заходу. Цей крок спрямований на боротьбу з привласненням коштів і корупцією у рамках надання допомоги Києву.

Про це повідомляється в урядовому бюлетені Єврокомісії.

На початку року Європейський парламент санкціонував виділення Україні фінансового пакета у розмірі 50 мільярдів євро. РФ критикує цю підтримку, стверджуючи, що вона лише посилює конфлікт.

Сформована аудиторська рада функціонуватиме до кінця червня 2028 року та базуватиметься у Брюсселі, діючи під керівництвом Єврокомісії. Очікується, що рада проводитиме щонайменше шість засідань на рік, а також здійснюватиме перевірки у Києві.

США відомо про високий рівень корупції в Україні, який може негативно позначитися на якості закуповуваного обладнання й ефективності використання коштів на оборону, що продовжує надходити. Це зазначив у своєму звіті генінспектор Пентагону Роберт Сторч.

Міністр юстиції Німеччини Марко Бушман також висловив побоювання, що корупція може підірвати оборонні спроможності України, утруднити процес її інтеграції до Євросоюзу й отримати міжнародну допомогу для відновлення країни.

Нагадаємо, перші виплати надприбутків від користування замороженими активами РФ на території ЄС, як розповіли представники Єврокомісії, будуть у липні 2024-го.

Раніше також повідомлялося, що Єврокомісія готова до розширення ЄС і підготувала документацію щодо внутрішніх реформ.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини