22 травня 2024, 09:18

Заморожені активи РФ: у Єврокомісії анонсували першу виплату надприбутків Україні

Перші виплати надприбутків від користування замороженими активами РФ на території ЄС, як розповіли представники Єврокомісії, будуть у липні 2024-го

Заморожені активи РФ: у Єврокомісії анонсували першу виплату надприбутків Україні

Перші виплати надприбутків від користування замороженими активами РФ на території ЄС, як розповіли представники Єврокомісії, будуть у липні 2024-го. Так, у повідомленні Європейської комісії йдеться про те, що віце-голова ЄК Валдіс Домбровскіс виступив за офіційне рішення, ухвалене Радою Європейського союзу, яке розблокує використання надзвичайних надходжень від активів російського Центрального банку в Європейському союзі.

Дослівно з оприлюдненого Домбровскісом повідомлення: "Швидкість залишається головним фактором, і Комісія продовжить докладати всіх зусиль, щоб перший платіж у липні вже був переданий Україні".

За даними Європейської комісії, після публікації в Офіційному журналі ЄС рішення щодо активів РФ набуде чинності, тобто з липня 2024-го ці ресурси будуть доступні для підтримки української держави. Виплати здійснюватимуться двічі на рік.

Нагадаємо, раніше ми вже писали про те, що Європейський союз ухвалив ключове рішення щодо використання заморожених активів РФ.

Автор: Андрей Корниенко

Останні новини