17 червня 2024, 07:35

Чому не всі присутні на саміті у Швейцарії підписали комюніке: у FT знайшли відповідь

Деякі країни так званого Глобального Півдня не поставили свої автографи під спільним комюніке у Швейцарії.

Чому не всі присутні на саміті у Швейцарії підписали комюніке: у FT знайшли відповідь

Деякі країни так званого Глобального Півдня не поставили свої автографи під спільним комюніке у Швейцарії. Насамперед ідеться про Індію, ОАЕ, Саудівську Аравію, ПАР і Бразилію.

Відомо, що 84 країни з більш ніж 100 присутніх все ж підписали спільне комюніке щодо України, проте не всі з присутніх, інформує ресурс Financial Times.

У підсумковій частині документа було сказано, що шлях до мирних переговорів - територіальна цілісність і державний суверенітет України.

Непідписання комюніке з боку цих країн свідчить про те, що Кремль усе ще має на міжнародній арені як вплив, так і економічну силу. При цьому сама РФ на саміт запрошена не була, а Китай відмовився там бути через неприсутність представника Кремля.

Найцікавіше, що на саміті у Швейцарії було представлено лише три з 10 пунктів "мирного плану" Зеленського.

Водночас експерти поки що не можуть зрозуміти, як президенту України вдасться домогтися не тільки від Заходу, а й від інших країн світу виконання Росією решти 7 пунктів, які стосуються виведення ЗС РФ з території України, виплати репарацій і переслідування військових злочинців.

Комюніке підписали 80 країн світу та чотири організації. В останній момент свої підписи відкликали Ірак і Йорданія, але й при цьому Сербія, навпаки, дала добро.

Тим часом аналітики з ISW впевнені, що Путін не планує найближчим часом сідати за стіл переговорів.

Нагадаємо, президент Швейцарії високо оцінила перший Глобальний саміт миру з питання України.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини