17 червня 2024, 07:17

Чи потрібен Путіну мир: в ISW проаналізували саміт у Швейцарії та можливі кроки Кремля

За підсумками Глобального саміту миру у Швейцарії 84 країни з понад 100 підписали спільне комюніке.

Чи потрібен Путіну мир: в ISW проаналізували саміт у Швейцарії та можливі кроки Кремля

Головна складова документа - суверенітет і територіальна цілісність України. При цьому представників РФ та Китаю на саміті не було.

Аналітики з Інституту вивчення війни все одно впевнені, що Кремлю нецікаві розмови про мир, а Путін і далі продовжує воювати проти України.

У документі також сказано, що контроль над Запорізькою АЕС має перейти до Києва. Ще йшлося про обмін військовополоненими у форматі "всіх на всіх", а також вільне торговельне судноплавство у Чорному морі.

Не всі країни підписали комюніке, серед них: Індія, Бразилія, Саудівська Аравія, ОАЕ, Бахрейн, ПАР і Вірменія.

В Офісі президента України наголосили, що головна мета саміту - підписання мирного договору на основі Статуту ООН.

Цю ж думку підвів і прем'єр-міністр Нідерландів Рютте. Він також заявив, що РФ запросять на саміт миру тільки тоді, коли Кремль погодиться з усіма принципами та Статутом ООН.

Однак аналітики з ISW досі впевнені, що Путін не зацікавлений у переговорному процесі. Він порушує цю тему тільки тоді, коли у цьому є якась вигода РФ. Ба більше, у найближчому майбутньому не варто розраховувати на те, що Путін усе ж таки наважиться сісти за стіл переговорів.

Ще минулого тижня російський диктатор виклав свою теорію перемоги, засновану на реченні, що армія РФ може просуватися поступово територією України, доки Заходу це не набридне та той перестане надавати допомогу Києву.

Тим часом президент Швейцарії високо оцінила Глобальний саміт миру в її країні.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини